Vai ziemā mazgāt auto?

Vai ziemā mazgāt auto?

Strīdīgs jautājums – mazgāt vai nemazgāt mašīnu ziemā. Šajā gadalaikā auto ātrāk paliek netīrs, uz ceļiem kaisītais sāls “ēd” auto, tāpēc būtu vajadzīgs auto nomazgāt. Bet no otras puses – aukstums un mitrums veicina koroziju. Šajā ierakstā mēģināsim noskaidrot, kā tad ir labāk.

Noteikti radīsies jautājums, ar ko atšķiras auto mazgāšana ziemā un vasarā? Automazgātavas izdala divus dažādus režīmus – ziemas un vasaras. Mašīnas mazgāšanai ziemā vairāk būs funkcionāla, praktiska nozīme, nekā estētiska. Nomazgājot auto, tiks pasargāta auto virsbūve.. Uz ceļa kaisītā sāls veicina koroziju, tādējādi bojājot automašīnas virsbūvi. 

Korozijai jeb rūsai ļoti patīk silti un mitri laikapstākļi. Tātad nomazgāta, slapja mašīna novietota siltā garāžā rūsai būs kā ”saldais ēdiens”. Sekas šādai rīcībai būs ļoti elementāras – lielas izmaksas labošanā, remontā un krāsošanā. Brīdinām, ka tas krietni pārsniegs pāris desmitus eiro!

Vasarā auto mazgāšanai būs vairāk kosmētiska nozīme. Protams, regulāri un rūpīgi mazgājot putekļus ar ūdeni, saudzēsi sava auto virsbūvi un krāsu.

Ziemā, saudzējot auto, sniegu no mašīnas vajadzētu notīrīt ar birstīti, bet neskrāpēt. Labāk auto pasildīt liekas 5 minūtes.

Profesionāļi ziemā auto mazgāt iesaka vismaz reizi 2 nedēļās. Tāpat arī vaskošanai ir svarīga nozīme. Vaskotai mašīnai būs vieglāk notīrīt sniegu, kā arī tā tiks labāk aizsargāta no pretslīdes materiālu ietekmes. Nav ieteicams mazgāt auto, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -10 grādiem. Tāpat iesaka sākt no auto jumta virzienā uz leju - no jumta līdz slieksnim. Sākt ar jumtu, turpināt ar logiem un durvīm, beigt ar sliekšņiem, riepām un diskiem.

Neatkarīgi no tā, kā auto saimniekam patīk labāk – auto mazgāt pašam savā pagalmā vai atstāt to automazgātavu darbinieku rokās, vai varbūt vest auto uz automātiskajām mazgātavām,
ir pāris ieteikumi, kurus vajadzētu atcerēties katru reizi:

  • Ja auto paspējuši “novērtēt” putni, tad atstātās “dāvanas” būtu jānotīra pēc iespējas ātrāk. Ziemā steigt nomazgāt šīs "dāvanas" nebūs tik svarīga kā vasarā. Karstās saules staros šie traipi sava ķīmiskā sastāva dēļ var “saēst” krāsu un radīt pleķus.
  • Nekad neslauki auto ar sausu lupatu! Ar putekļiem tā saskrāpēsi virsbūvi un radīsi pateicīgus apstākļus rūsas attīstībai.
  • Mazgājot izmanto daudz ūdens, jo vairāk ūdens, jo saudzīgāk nomazgāsi auto!
  • Mazgājot auto ar švammi, tā jāskalo pēc iespējas biežāk, lai švammes savāktie putekļi neskrāpētu auto.
  • Ziemā neaizmirsti par šasiju un ritošo daļu. Tā tiek pastāvīgi pakļauta sāls un smilšu maisījuma ietekmei.
  • Ziemā visas gumijas ap durvīm, degvielas tvertnes vāciņu u.c. jāapstrādā ar speciālu  līdzekli, lai novērstu to piesalšanu. Tas ir svarīgi, arī mazgājot auto, jo ūdens šādās rievās sakrājas un pie zemas temperatūras var sasalt.
  • Ar silikonu ieeļļo visas eņģes un slēdzenes, lai zemajā temperatūrā neaizsalst durvis un bagāžnieks.

Jebkurā gadījumā jautājums, vai  ziemā mazgāt vai nemazgāt auto, paliek katra auto vadītāja paša izvēlē. Nav noslēpums, ka tīrs auto kalpos ilgāk un izskatīsies labāk. Tomēr mazgāt auto vasarā vai ziemā, ir vienlīdz svarīgi. Regulāra auto kopšana, mazgāšana un vēlams vaskošana, būs palīgi cīņā pret rūsu. Ja jautā - vai mazgāt auto ziemā būtu tikpat saprotami, kā vasarā - atbilde būs ''Jā!''. Ja vēlies saglabāt auto vērtību, vizuālo izskatu, rūpējoties ne tikai par auto stāvokli, bet arī par auto un savu drošību. Labāk nomazgāt savu auto lieku reizi, nekā nemaz! Gadalaiks nav rādītājs, rūpēm par auto jābūt ikdienas ieradumam!

Par tīriem un koptiem auto,
Autoplatform.lv

Atstājiet savu komentāru