Tesla tīra logus ar lāzeri

Tesla tīra logus ar lāzeri

Amerikāņu autobūves uzņēmums ir gatavs ieviest jaunas koncepcijas logu tīrītājus, kas rūpīgi spēj notīrīt stiklu, taupot arī enerģiju.

   Uzņēmums ''Tesla motors'' ir izgudrojis jaunus logu tīrītājus, kas stiklu tīra ar lāzeri, pārvietojoties lineāri, t.i, pārvietojas no kreisās puses uz labo pusi pa sliedi ar elektromagnētisku pievadu un notīra faktiski visu vējstiklu, nevis zīmē puslokus, kā tievās gumijas strēmeles (vējstikla tīrītāji), lai nelabvēlīgos braukšanas apstākļos nodrošinātu labāku redzamību.

   Kamēr loga tīrītājs netiek izmantots, tas ar visu vadības bloku atrodas zem motora pārsega. Tā tas tiek pasargāts no netīrumiem, netiek traucēta arī redzamība, šāda vadības bloka atrašanās vieta arī vienlaikus uzlabo mašīnas aerodinamika un nobraucamo attālums, kas tādā veidā kļūst lielāks.

   Amerikāņu autobūves uzņēmums savu konceptu ieviesīs arī esošajos Tesla automobiļos. Vietās, kur uz stikla sakrājušies netīrumi, lāzeris ar pulsācijām likvidē putekļus un citus gružus no vējstikla. Šajā optiskajā iekārtā ir iebūvēts arī īpašs kontrolieris, kas regulē lāzera stara intensitāti un pulsācijas. Dziļums, kādā iekļūst stars, ir mazāks par automašīnas stikla biezumu, kas nozīmē, ka Tesla ir padomājuši par to, lai automobiļa salonā netiktu izdedzināti caurumi.

   Vai Tesla izgudrojums pārņems pasauli? Vai šāds koncepts būs labāks par stikla tīrītājiem līdz šim? To rādīs laiks. Šobrīd ticamāks šķiet variants par modernāka tipa vējstiklu tīrītājiem, kas arī būtu krietni izdevīgāki par lāzera stikla tīrītājiem.

Atstājiet savu komentāru