Staļina pasūtītais konceptauto debitē Francijā.

Staļina pasūtītais konceptauto debitē Francijā.

   Konceptauto REAF-50 šobrīd ir skatāms Francijā, kur tas gozējās kopā ar vēl 20 citiem vēsturiskiem konceptautomobiļiem. Galvenais konstruktors REAF-50 auto ir izgudrotājs Vsevolods Bahčivandži.

Staļina pasūtītais konceptauto tiek konstruēts Latvijā, galvaspilsētā Rīga. Greznais eksponāts REAF-50 no 2019. gada 29. novembra līdz 2020. gada 23. martam būs skatāms Kompjēnas (Compiegne) pilī Francijā.

 Pats Staļins 1947. gadā parakstīja dokumentu par REAF-50 konstruētā automobiļa ražošanas uzsākšanu. Tolaik tika pieņemts lēmums arī par REF fabrikas dibināšanu. Līdz 1949. gada vasarai tika uzbūvēti divi eksperimentālie automobiļi. Šiem prototipiem no Maskavas tika piešķirts 600 tūkstošus rubļu liels finansējums.

Automobilis tika izgatavots no divcilindru motora, izmantojot GAZ MM detaļas, tika uzkonstruēts arī hidrotransmisija ar automātisko sajūgu. Galu galā REAF-50 tika nolemts aizmirstībai automātiskās transmisijas un citu konstruktīvu nepilnību dēļ. Rezultātā 1 miljons rubļu liels finansējums aizgājis nebūtībā.  Tomēr šis konceptautomobilis ir saglabājies līdz mūsdienām un tagad ir skatāms kā mākslas darbs.

Interesentiem REAF-50 ir skatāms Rīgas Motormuzejā, kur ikdienā tas atrodas pastāvīgā ekspozīcijā.

Atstājiet savu komentāru