Šoferīt, vai Tev būs jāmaksā par Mobilā telefona lietošanu?

"Noliec telefonu, atrodoties pie auto stūres!"

Jā, izrādās, ka katrs 3 vai 4 Latvijas iedzīvotājs, nespēj nonākt galamērķī vismaz reizi neieskatoties telefona ekrānā, daži nespēj sagaidīt drauga bildi Instagram vai nervozi dīdās sēdeklī, ja nevar atbildēt uz satraucošu ziņu Twitter ziņu listē.

Vai mobilā telefona lietošana pie auto stūres ir tā vērta? Tieši sarunas pie auto stūres, ir viens no biežākajiem auto avārijas un satiksmes negadījumu izraisīšanas iemesliem. Runāt pa telefonu, atbildēt uz SMS vai vienkārši sērfot internetā 75% Latvijas iedzīvotāju ir kā grūti ārstējama kaite, dažiem šī atkarība var sagādāt ne vienas vien galvas sāpes, un dažiem pat…letālus gadījumus.

Vai telefons ir bīstams?

Pie auto stūres - pat ļoti!

Cīņā par drošu satiksmi, Valsts iestādes ir sagatavojušas grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, piemērojot agresīvākus sodus par agresīvu braukšanu, mobilo telefonu lietošanu pie auto stūres, kā arī par apzinātu numurzīmju slēpšanu. Katrā ziņā, valsts iestādes uzskata, ka piemērojot lielākus sodus par pārkāpumiem, būs iespējams ietekmēt situāciju, uzlabojot drošību uz Latvijas ceļiem. Vēl gan ir pāragri spriest, vai bargāki sodi būs iemesls, kas spēs uzlabot esošo situāciju, tiesa, citviet, kā piemēram, Norvēģijā sodi par pārkāpumiem uz ceļa ir pat 10 reižu bargāki, tomēr tas nemaina faktu, ka norvēģiem, dzērušo skaits, joprojām statistiski, ir viens no lielākajiem pasaulē.

Speaking on phone while driving

Tikmēr Latvijā cīņā pret likumpārkāpējiem, "driftētājiem" (jeb sānslīdes veicējiem), mobilo telefonu lietotājiem u.c., piemērojot dažādu veidu un dažādu apjomu naudas sodus, atbildīgās iestādes ir gatavas īstenot vēl kādu apjomīgu un pat nedaudz biedējošu projektu - netrafarētas automašīnas ar speciālu kontroles sistēmu, ielaišanu satiksmē, kas attālināti spēs fiksēt likuma pārkāpējus. Respektīvi, satiksmē tiks "ielaista" netrafarētā policijas automašīna ar iebūvētu sistēmu, kas spēj nolasīt tuvumā esošās automašīnas numurzīmi, piekļūstot auto datubāzei, nolasot visus esošos vai neesošos pārkāpumus, kas saistīti ar konkrēto auto.

Tātad Tev nezinot, par Tevi tiks uzzināts itin viss. Ja maksimālais sods par auto numurzīmes apzinātu slēpšanu bija 40 eiro, tad grozījumos šo summu rosināts mainīt no 55 līdz 140 eiro. Vienīgas pārkāpums, kura sankcijas paliek esošās, ir par agresīvu braukšanu, kur piemērotais sods ir no 70 līdz 280 eiro, papildus saņemot 6 soda punktus. Netrafarētās automašīnas sānos iebūvētās kameras spēs nolasīt arī mobilo telefonu lietotājus, tiesa, pārkāpumu pats īpašnieks nespēs konstatēt, jo sodu saņems pa pastu. Par mobilo telefonu lietošanu, tiek piemērots 15 eiro liels sods vai tikai "rājiens" no valsts sargiem, bet tagad tiek lēsts, ka grozījumi paredz sodu mainīt, piemērojot naudas sodu no 25 līdz 100 eiro. Iespējams dažiem mobilo telefonu lietotājiem nāksies iegādāties lielākas pastkastītes.

Tiek runāts, ka šoferīši uz ceļiem arī paši cenšas sodīt citus autovadītājus, tomēr strauja bremzēšana pirms šofera, kurš neprot iekļauties satiksmē, nudien nebūs ne labākais, ne drošākais, ne arī gudrākais veids. Kā arī kulaku vicināšana, kā reizumis redzam notiekam kaimiņu zemē Krievijā, arī nebūs veids, kā ieskaidrot drošu braukšanas teoriju. Galvenais nosacījums, ir sākt ar sevi, sākot ar sevi Tu noteikti vari lepoties, ka esi no tiem, kas rūpējas par sevi, par savu ģimeni, kā arī par apkārtējo drošību. Cīņa par drošu satiksmi, ir cīņa ar savu attieksmi pret to.

Novēlam Jums saudzēt sevi, savus mīļos, un savus maciņus!

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru