Volkswagen Beetle vairs nebūs?

Volkswagen Beetle vairs nebūs?

Vabolītes vairs nebūs?

Vācijas auto ražotājs Volkswagen pagājušās nedēļas trešdienā Meksikas rūpnīcā beidzis ražot pasaulē iemīlēto ''vabolīti'.' Šis gan nav nekāds pārsteigums, jo jau pērn Volkswagen paziņoja par šīs sērijas modeļu ražošanas pārtraukšanu.

Volkswagen Beetle, pēc teju 80 gadiem satiksmē, noslēgs ražošanu ar īpašu modeli – Beetle Final Edition. Šī sērija būs īpaša, jo šīs ''vabolītes'' tiks izlaistas lidojumam tikai 65 eksemplāros, kas katra maksās 18 720 EUR standarta komplektācijā un  tiks pārdotas Meksikā. Katrai mašīnai tiks izveidota arī piemiņas plāksne ar konkrēto sērijas numuru.

Foto: CC0 licence

Šīs slavenās automašīnas pirmsākumi meklējami Vācijā, 30. gados, kad noteikumus valstī diktēja Ādolfs Hilters. Vācijas vadonis vēlējās auto, kas būtu lēts un vienkāršs, lai to varētu palaist visā valstī masveida tirdzniecībai, paredzētajai Berlīnes – Minhenes šosejai jeb mūsdienu autobānim ar nosaukumu A9. Auto maksimālais ātrums bija paredzēts 100 km/h, lai sasniegtu noteikto atļauto ātrumu uz jaunā Berlīnes – Minhenes ceļa.

Kaut arī 20. gadsimta trīsdesmitajos gados tika izstrādātas ''vācu vaboles'', Otrā pasaules kara dēļ, ievērojamu skaitu sāka ražot tikai 1940. gadu beigās. Pēc tam automašīna tika nosaukta par Volkswagen Type 1, un tā tika pārdota vienkārši kā Volkswagen. Vēlāk modeļi tika apzīmēti ar Volkswagen 1200, 1300, 1500, 1302 vai 1303. Iepriekšējiem trim norādot dzinēja pārvietošanu, pēdējiem diviem - modeļa numura. Automašīna kļuva plaši pazīstama savā mītnes zemē kā Käfer  (vācu valodā - vabole, kas cieši saistīta ar angļu - maijvabole) un vēlāk tika pārdota ar šo nosaukumu Vācijā. Citās valstīs tā palika kā Volkswagen. Piemēram, Francijā tā bija pazīstama kā Coccinelle (franču valodā – zirgs).

1999. gada balvā ''Gadsimta auto'' ''vabolīte'' ierindojās 4.vietā, sev priekšā palaižot 20. gadsimta populārāko auto pjedestālu – Mini, Citroën D2 un Ford T.

Vienai no ērām auto nozarē pienākušas beigas. Tas gan nenozīmē, ka citai nav lemts sākties!
Gaidot citus vēsturiskus notikumus auto sfērā,

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Оставить комментарий