Saulgriežu svētki – nebrauc dzērumā!

Saulgriežu svētki – nebrauc dzērumā!

Ballējam, bet izguļam!

Kaut arī dzērušo autovadītāju skaits pēdējo septiņu gadu laikā krietni sarūk, joprojām uz ceļiem tiek pieķerti iereibuši autovadītāji, 2018. gadā Jāņu brīvdienās tika notverti 240 iereibuši svinētāji, kas ir par 10% mazāk kā pērn, tomēr tas joprojām ir ievērojami liels skaits, kas pie auto stūres sēdušies reibumā. Turklāt gandrīz 60% no visiem autovadītājiem bijuši virs 1.5 promilēm.

Katru gadu pirms Saulgriežu svētkiem Ceļu Satiksmes Drošības direkcija rīko īpašas kampaņas, aicinot svinētājus būt atbildīgiem un nesēsties pie stūres reibumā. Arī šogad CSDD rīko īpašu kampaņu ''Ballējam – izguļam'', kas tapusi sadarbībā ar grupu ''Bermudu Divstūris'', lai cīnītos pret braukšanu dzērumā. Grupa ''Bermudu Divstūris'' kampaņas ietvaros izveidoja visai lipīgu šūpuļdziesmu, pārfrāzējot savu slaveno hitu.

Kaut arī pēdējos gados situācija uz ceļiem uzlabojusies, šoferi tomēr vēl aizvien pārkāpj likumus vadot automašīnu dzērumā. Procentuāli lielākā daļa no dzērājšoferiem ir pieķerti ar tik lielām promilēm, kur cilvēks vairs nav spējīgs adekvāti rīkoties.

Dzērājšoferi tiek iedalīti divās grupās – tie, kas sēžas pie stūres reibumā un tie, kuri nav izgulējuši reibumu.

Aptuveni 32% svinētāju nākamajā dienā sēžas pie auto stūres neizguļot dzērumu, kā aizbildinājumu savai rīcībai minot labo pašsajūtu vai kādu ārkārtas gadījumu. Vēl, ka neesot bijis citu veidu kā tikt mājās. Tiem šoferīšiem, kuriem nākamajā dienā kaut kur ir jābrauc, derētu padomāt par citu veidu, kā turp nokļūt, vai pat labāk izvēlēties svinēt svētkus nākamreiz. Diemžēl dzērājšoferi bieži vien uzskata, ka nelielais attālums līdz mājām viņiem it pa spēkam, un nekas traģisks nevar notikt. Tomēr sēšanās pie stūres reibumā ir risks katrā pagriezienā, kas var beigties slimnīcā vai pat morgā pašam šoferim, vai nevainīgiem cilvēkiem, kas gadījušies ceļā.

Katram pašam vajadzētu būt atbildīgam par sevi un zināt, cik ''daudz ir par daudz'', jo katrs organisms alkoholu no ķermeņa izvada citādā ātrumā, ko ietekmē gan cilvēka dzimums, svars, gan pašsajūta, ēšanas paradumi un daudzi citi faktori. Lai reibums tiktu izgulēts ir nepieciešamas daudzas miega stundas, turklāt pat ilgs un pilnvērtīgs miegs nav garantija, ka var sēsties pie auto stūres. Tomēr viens ir skaidrs, pret reibumu nav nevienas citas zāles kā tikai miegs, ne ēdiens, ne auksta duša, ne sports, itin nekas cits nesamazinās alkohola koncentrāciju asinīs.

Tādēļ sviniet prātīgi un izgulieties kārtīgi!

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Оставить комментарий