“E-Rallye Baltica 2019”

“E-Rallye Baltica 2019”

Kas ir E-rallijs?

Nē, tas nav ierastais rallijs pa bezceļiem! Tā vācieši sauc savu braucienu no Vācijas uz Latviju, lai atrādītu lielākai publikai, kā tas ir - būt elektroauto īpašniekam.
Latvijas Bezizmešu Mobilitātes Atbalsta Biedrības (BiMAB) vadītajs Arnis Bergs, stāsta, kā aizsācies "E-Rallye Baltica" Latvijā. ''Tas sākās sarakstoties par uzlādes punktiem Latvijā, to izveidi.  Autokluba Tesla Vācijā biedru tradīcijās jau labu laiku ir rīkot šādus rallijus. Mēs gan tos labprātāk saucam par maratoniem, jo tie ir tādi kā ieturas punkti, kur jebkuram interesentam ir iespēja satikt elektroautomobiļu vēstnešus no Vācijas. Jautāt dažādus interesējošus jautājumus par pieredzi ar šādiem auto, kāpēc ar tādiem brauc un kā vispār ar tādu ir pārvietoties. Tāpat varēs nobildēties ar vēl neredzētajiem elektroauto."

Latvija ir viena no Eiropas valstīm, kuras teritoriju pilnībā nosedz elektrouzlādes punkti. Tam pieslēgts tiešsaistes monitorings, kur autorizējoties, vari redzēt visus Eiropā reģistrētos uzlādes punktus.
Arnis Bergs, atzīst, ka Vācijas elektroauto pārstāvju attieksmi raksturo arī dāvinājums Latvijai - uzlādes pieslēguma iekārta, ko Europark arī sekmīgi ieviesa Latvijas pilsētās.

Vācijas elektromobiļu rallijā “E-Rallye Baltica 2019” piedalīsies 23 braucēji ar septiņiem Tesla modeļiem, kā arī Renault Zoe ZE40 R110, BMW i3 120Ah un Hyundai IONIQ Electric. Rallija Latvijas posmu izbrauks arī Audi e-tron.


Avots: Vācijas elektromobiļu biedrība German TFF e.V. (Tesla driversandfriendsclub)

Interesenti ar rallija dalībniekiem klātienē varēs tikties šādās vietās:

23.jūlijā plkst. 9:00 - 10:00 Bauskā, Rātslaukumā;

24.jūlijā plkst. 9:00 - 10:00 Cēsīs, Vienības laukumā;

25.jūlijā plkst. 14:00 - 15:00 Rīgā, Biķernieku trases laukumā;

26.jūlijā plkst. 16:00 - 17:00 Jūrmalā, Jomas iela 4, Elektrum Energoefektivitātes centrā.

Katrā no šiem maratona punktiem varēs satikt vēstnešus no Vācijas, lai apspriestu sev interesējošus jautājumus un rastu atbildes uz dažādiem jautājumiem, par kuriem varbūt neviens nestāsta. Biķernieku trases laukumā rallija dalībnieki piedalīsies veiklības braucienos. Ieeja bezmaksas!

Rallija dalībnieki maršrutu veiks bez pavadošajiem fosilās degvielas automobiļiem, un Latvijā iepazīsies ar populāriem tūrisma objektiem.

Rallija Latvijas posmā pie viesnīcām un tūrisma objektiem plānots atklāt elektromobiļu uzlādes publiskos punktus. Viena no grandiozākajām uzlādes punktu atkāšanām notiks 25. jūlijā Rīgā, pie viesnīcas Radisson Blu Latvija.

Satiksme nevienā no maratona pilsētām netiks traucēta!

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Оставить комментарий