Cilvēki runā! Rīga plāno atteikties no trolejbusiem.

Cilvēki runā! Rīga plāno atteikties no trolejbusiem.

Transporta satiksme Rīgā mainās, un nākotnē daudz kas liecina, ka trolejbusi Rīgas ielās vairs nebūs sastopami. Kaut arī trolejbuss ir videi draudzīgs transports, tomēr tiem paredzētā vadu infrastruktūra ir nemitīgi jāuztur un par to jārūpējas. Tie tiks nomainīti pret transportu ar nulle izmešiem, kas būs krietni izdevīgāki, jo būs arī letāki.

Pirmie trolejbusi darbu Rīgā sāka 1947.gadā, un ir pagājuši jau 72 gadi kopš Rīgas ielās ir manāmi trolejbusi. Tomēr laiki mainās un trolejbusi ir pirmie, kas stāv rindā, kas tiks aizstāti ar modernāku tehniku. Tālākā nākotnē plānots, ka pa Rīgas ielām pārvietosies ūdeņraža autobusi. Diemžēl informācija, kad pirmie ūdeņraža autobusi tiks ieviesti satiksmē nav skaidri zināma, jo nav zināms, kad īsti sāks darboties jau uzbūvētā ūdeņraža uzpildes stacija. Protams, trolejbusi no ielām nepazudīs uzreiz, tomēr to skaits ievērojami saruks. Kopš 2012. gada Rīgas trolejbusu skaits no vairāk kā 300 trolejbusiem ir sarucis līdz 260.

Šobrīd Rīgas ielās pārvietojas vēl diezgan jauni trolejbusi, un paies vismaz vēl 12 gadi, kad šie trolejbusi būs savu laiku nokalpojuši. Gada laikā trolejbusu nobrauktais attālums ir iespaidīgs, vairāk nekā 10 miljoni kilometru. Savukārt pārvadāto pasažieru skaits gada laikā ir vairāk kā 40 miljoni pasažieru. Tomēr tas, ka nākotnē Rīgas trolejbusi tiks iemainīti pret lētāku transportu, ir zināms, un to apstiprina arī ‘’Rīgas satiksmes’’ pārstāve Baiba Bartašēviča. Jau tagad Rīgā ir maršruti, kuros vairs nemana trolejbusus. Tie ir iemainīti pret mikroautobusiem, piemēram, Zaķusalā, kur veda uz televīzijas centru, agrāk bija trolejbuss, bet tagad tas ir aizstāts ar 59. mikroautobusu. Ir vietas, kur maršruti ir arī pagarināti, bet nav uzlikti vadi, jo jaunie trolejbusi var braukt arī ar dīzeļdzinēju.

Tātad pastāv iespēja, ka nākotnē Rīgas trolejbusi tiks aizstāti ar šiem ūdeņraža autobusiem.

Оставить комментарий