Spraigas cīņas – Rallijkross Latvijā!

Spraigas cīņas – Rallijkross Latvijā!

Laikapstākļi nav traucēklis! 4. un 5.maija dienā Biķernieku sporta kompleksā notika spraiga cīņa, kur uz starta līnijas stājās vairāk nekā 120 sportisti gan no Latvijas, gan Baltijas un Ziemeļeiropas. Norisinoties 3 kvalifikācijas braucieniem, tika atklāts Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmais posms.

Sportisti pirms čempionāta pirmā posma atklāšanas krietni iesildīja trasi, turklāt tos negaidīti, kārtīgi pārbaudot pilotu braukšanas iemaņas, pārsteidza lietus, kas nozīmē, ka trase ir notestēta un gatava arī turpmākajām izšķirošajām cīņām.

Šogad čempionāts ir atvērts arī ārvalstu sportistiem, kuriem ir savas pārstāvētās valsts izsniegta sportista licence. Tagad sportisti no dažādām valstīm varēs sacensties ar Latvijas braucējiem un padarīt sporta pasākumus vēl aizraujošākus gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

Visspraigākās cīņas Rallijkrosā notiek LADA RX klasē, kuras līderis pēc sīvas cīņas ir Mārcis Martinovs. Kā jaunums šajā sezonā ir trīs jaunas klases - BMW RX 3000 klase, kurā var startēt ar ievērojami mazāku budžetu, kā arī divas kroskartu klases: Xtreme un CK650. Xtreme kroskartu klasē šobrīd pieteikušies vairāki somu, zviedru un igauņu sportisti, kā arī braucēji no Latvijas - Jānis Baumanis, Reinis Nitišs, Ronalds Baldiņš un Ingus Beļakovs.

2019. gada čempionātā plānoti pieci sacensību posmi, kur pirmais no tiem notika 4. un 5. maijā Biķernieku trasē. Otrais posms norisināsies 15. jūnijā "Baronu" trasē, Jēkabpils pusē. Sezona tiks turpināta ar plašāku vērienu, atgriežoties Biķernieku trasē - trešais sacensību posms "Biķernieku Motorsporta festivāls" - 6., 7. jūlijā, kas šogad solās būt pavisam interesants dažādai auditorijai. 17. augustā, ceturtais posms - šī posma norises vieta vēl tiks precizēta, savukārt izšķirošās cīņas būs vērojamas 8. septembrī leģendārajā trasē ''Mūsa Raceland'', Bauskā.

Lai aizraujošas sacensības un adrenalīna pilna skatīšanās,

Tavs draugs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru