Plānots uzstādīt vēl 100 stacionāros fotoradarus

Plānots uzstādīt vēl 100 stacionāros fotoradarus

Šī gada statistika avārijās bojāgājušo skaita ziņā nav iepriecinoša un jāuzsver, ka stacionāro fotoradaru tuvumā traģiskas avārijas nav bijušas, līdz ar to pilnīgi loģisks lēmums (kaut arī liela daļa sabiedrības to varētu neatbalstīt), ir fotoradaru skaita palielinājums.
Kamēr pirmie stacionārie fotoradari tika izvietoti 2015. gada februārī, šobrīd to skaits ir ievērojami audzis. Plānots, ka līdz šā gada beigām uz Latvijas ceļiem kopumā jābūt uzstādītām vēl par pāris mērierīcēm, kas nozīmē, ka tā tiktu noslēgts arī 100 radaru projekts. Tiek lēsts, ka Latvijā tuvākajos gados varētu uzstādīt vēl 100 stacionāros fotoradarus dažnedažādākajās Latvijas vietās, no kuriem puse varētu būt mulāžas.

Šobrīd tiek plānots un izvērtēts projekts, un tā rezultāti, lai zinātu, ko piedāvāt tālāk un kā šis 100 radaru projekts atsauksies uz drošību, un kā tiks veicināta satiksmes kārtības uzlabošanās.  Izveidotajā darba grupā secināts, ka stacionārie fotoradari sevi ir pierādījuši kā efektīvu līdzeklis ātruma samazināšanā un satiksmes drošības uzlabošanā, tāpēc darba grupā izvirzīts priekšlikums, ka valstī vēl vairāk nepieciešams paplašināt stacionāro fotoradaru tīklu.

Tuvākajos gados uz ceļiem varētu uzstādīt 50 fotoradarus ar mērierīcēm, kā arī 50 fotoradarus - mulāžas. Mērierīču izvietojums fotoradaru ietvaros regulāri tiktu mainīts, līdz ar to autovadītāji nezinātu, vai ceļa malā stāvošais fotoradars konstatē pārkāpumu. Tā, viennozīmīgi, nav priecīga ziņa tiem, kam patīk kaut nedaudz, laiku pa laikam, pārkāpt ātrumu un pārbaudīt sava spēkrata spējas, tomēr, ja runa ir par drošību un potenciāli glābtām dzīvībām - šo pasākumu realizācija noteikti atstās paliekošu un pozitīvu ietekmi, tādā veidā mazinot satiksmes negadījumu skaitu un veicinot drošību uz ceļiem.

Jūsu padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru