Autoplacis.lv lietotāju noteikumi

1.1. Ievietojot publikāciju, lietotājs pilnībā piekrīt šiem lietošanas noteikumiem, kā arī tam, ka iesniegtie personiskie dati un kontaktinformācija tiks glabāti AutoPlatform.lv vietnē (turpmāk tekstā – Vietne) saskaņā ar likuma normām. Vietnes pārzinis ir SIA "IT Ident", Reģ. Nr. LV44103093467 (turpmāk tekstā – Pārzinis). Pārziņa adrese – Rīgas iela 9-13, Valmiera, Latvija, LV-4201, e-pasts – info@itident.lv, tālrunis - +371 25770835.

1.2. Datu glabāšanas termiņš Vietnē beidzas pēc gada, kurā lietotājs ir neaktīvs vai brīdī, kad paziņo par vēlmi neatgriezeniski dzēst savus datus (tajā skaitā profilu un visu tajā esošo informāciju), saskaņojot to ar portāla administrāciju;

1.3. Īslaicīgas Vietnes nedarbošanās gadījumā, publikāciju publikācijas termiņi tiek pagarināti atbilstoši kavētajam laika periodam. Šis noteikums nav attiecināms uz gadījumiem, ja Vietne nav pieejama tīmekļa dēļ, kuru pārvalda interneta pakalpojumu sniedzēji, kam nav līgumsaistības ar Pārzini;

1.4. Pēc publikācijas iesniegšanas, publikācijas ir iespējams mainīt, koriģēt vai dzēst;

1.5. Pārzinis nodrošina reģistrētiem lietotājiem piekļuvi portālam, kurā publicēt pārdodamās automašīnas, riepas, diskus, publikācijas ievietotājs – reklāmņēmējs, abiem minētajiem sadarbojoties pēc likuma normām saistībā ar šīm definīcijām.

2. Piereģistrēšanās

2.0. Reģistrējoties Juridiskai personai jānorāda visi ar juridisko personu saistītie dati, uzņēmuma informācija un kontakti.

2.0.1 Reģistrējoties juridiskai perosnai, Jūs uzņematies pilnu atbildību par produktiem, pakalpojumiem ‘’lietām,’’ ko pārdodat platformā. 

2.0.2 Platforma neuzņemas atbildību par pirktās vai pārdotās preces kvalitāti vai ilgmūžību.

2.0.3 Reģistrējot juridisku perosonu platformā, OBLIGĀTI jābūt norādītiem PILNĪGI  visiem kontaktdatiem un ar uzņēmumu saistītai informācijai (darba laiks, tālruņa numurs, e-pasta adrese, uzņēmuma reģistrācijas numurs utt.). Nepabeigti aizpildīts profils var kļūt par iemeslu profila bloķēšanai. 

2.0.4 Nedrīkst ievietot nekāda veida nepatiesu informāciju par uzņēmumu un tā sniegtajiem pakalpojumiem.

2.0.5 Nedrīkst izmantot vienu AutoPlatform.lv kontu, vairāku auto tirgotāju piedāvājumu izvietošanai, - vienai juridiskai personai tiek piešķirts viens juridisks konts.

2.0.6 Pēc reģistrācijas veikšanas un e-pasta verifikācijas, Juridiska persona pati izvērtē sev nepieciešamo reģistrācijas tarifu, izvēloties par reģistrāciju saņemt automātisku rēķinu vai veikt automātisku bankas maksājumu www.autoplatform.lv tiešsaistes sistēmā.

2.0.7 Veicot reģistrāciju portālā, kā arī veicot tarifa plāna apmaksu, uz lietotāju darbojas visi iepriekš minētie lietošanas un kārtības noteikumi. 

2.0.8 Izvēloties attiecīgu tarifu plānu un veicot Profila reģistrācijas apmaksu, Jūs piekrītat, ka Jūsu uzņēmuma un lietotāja norādītā informācija turpmāk būs redzama autoplatform.lv un Vietnes reklāmas ietvaros.

2.0.9 Juridiskām personām, iegādājoties kādu no maksas tarifu plāniem, nav iespējama naudas atgriešana, profila dzēšanas gadījumā. 

2.0.10. Profila - konta dzēšana lietotājam ir iespējama, rakstot uz e-pasta adresi klients@autoplatform.lv vai pašam veicot konta dzēšanu tiešsaistē.

2.1. Piereģistrējoties ir jānorāda patiesi dati - vārds, uzvārds, kontaktinformācija utt., nemaldinot citus, pretējā gadījumā, profils var tikt dzēsts.

2.2. Reģistrācijas laikā Pārzinis saglabā informāciju par datumu un laiku, kurā tā notikusi, kā arī lietotāja IP adresi, lai apstiprinātu reģistrācijas veikšanu un novērstu krāpniecības mēģinājumus.

2.3. Veicot reģistrāciju Vietnē, uz Jūsu norādīto e-pasta adresi automātiski tiks nosūtīta apstiprinājuma ziņa, kurā saņemsiet savu pagaidu paroli Vietnes profilam.

2.4. Ielogojoties profilā ar pagaidu paroli, Jums tiks piedāvāta paroles maiņa ar iespēju izveidot sev ērtu un drošu paroli. Parole Jums ir jāveido ar pienācīgu rūpību, ar nosacījumu, ka to nevar viegli atminēt, tā sastāv vismaz no 8 simboliem (tai skaitā, lielajiem un mazajiem burtiem, cipariem, kā arī speciālajiem simboliem), tā neietver personas datus un tā tiek regulāri mainīta (vismaz reizi 3 (trīs) mēnešos). 

2.5. Profilā ir iekļautas apakšsadaļas: personas dati, Jūsu automašīnas (galerija), pievienot jaunu automašīnu, izlogoties.

2.6. Vietnes profils ir viegli un ērti rediģējams, labojams, maināms, ievērojot Vietnes noteikumus.

3. Vietne:

3.1. Vietne paredzēta neatkarīgiem auto īpašniekiem, autoplačiem, auto dīleriem, kas vēlas pārdot savus transportlīdzekļus tiešsaistē un jebkuram, kurš vēlas tos iegādāties;

3.2. Neatkarīgam, privātajam auto īpašniekam bez maksas ir ļauts mēneša laikā ievietot līdz 2 automašīnām;

3.3. Ja AutoPlatform vai auto dīleris caur savu profilu vēlas pārdot privātpersonas auto, jābūt saņemtai atļaujai no privātā auto īpašnieka to darīt. Publikācijas ievietotājs apliecina, ka ir saņēmis automašīnas īpašnieka atļauju gan pārdot automašīnu, gan ievietot publikāciju, gan publicēt fotogrāfijas (kurās var būt redzams arī automašīnas numurs un citi dati, pēc kuriem iespējas identificēt automašīnas īpašnieku) Vietnē;

3.4. Vietnes maksājumi ir sagrupēti pēc noteiktiem kritērijiem – lietotājs (neatkarīgs auto īpašnieks), AutoPlatform un auto dīleris, kas veido tarifu plānus;

3.5. Vietnes reģistrētam lietotājam ir noteikta ikmēneša maksa, vadoties pēc statusa (Lietotājs, AutoPlatform, Auto Dīleris);

3.6. Ikreiz, kad pārdodat automašīnu, varat pievienot attēlam "Pārdošanas" marķējumu. Tas pats notiek, kad vēlaties iezīmēt konkrētu automašīnu. Publikāciju var saglabāt kā melnrakstu, iesniegt vai pat dzēst;

3.7. Jūs varat ērti pievienot jaunas automašīnas, rediģēt savas funkcijas un izdzēst publikācijas;

3.8. Ievietojot automašīnu, Jums tiks piedāvāts pievienot publikāciju pēc 4 kritērijiem: Iespējas (auto marka, modelis, virsbūve, cena utt.), Detaļas (auto komplektācija: ABS, elektriskie logi utt.), Bildes (kritēriji*), Iesniegt Publikāciju;

3.9. Fotoattēlu kritēriji:

  • Ūdenszīme – ievietojot automobili, auto dīleriem/autoplačiem ir ļauts uzlikt tikai sava autoplača/automobiļu tirdzniecības uzņēmuma logo;
  • Tālruņa numurs, mājaslapas adrese, saukļi un citas lietas, kas maina bildes estētisko dabīgo izskatu, nedrīkst tikt izmantoti;
  • Nedrīkst būt zemas kvalitātes bildes, kurās objekta stāvoklis nav redzams;
  • Nedrīkst būt vispārēja plāna, ja pārdošanas objekts ir redzams starp citiem objektiem un nav dominējošs attēlā;
  • Nedrīkst būt neatbilstošs publikācijas teksts aprakstītajam piedāvājumam. Fotoattēlos vajadzētu būt redzamam tikai objektam, kas tiek aprakstīts publikācijas tekstā. Fotoattēliem jābūt reāliem, ne no katalogiem vai atrastiem interneta vidē;
  • Nedrīkst būt ar pārāk spilgtu fonu, nedabiskām krāsām vai citiem elementiem, lai piesaistītu uzmanību kopējā publikāciju sarakstā;
  • Nedrīkst saturēt uzrakstus vai elementus, kas traucē apskatei un maina dabisko estētisko attēla izskatu;
  • Nedrīkst būt ar logotipiem, kontaktinformāciju vai adresēm;
  • Nedrīkst izmantot fotokolāžas, kad vairākas fotogrāfijas ir apvienotas vienā.

 

3.10. Pievienoto publikāciju Vietnē ir viegli un ērti rediģēt arī pēc konkrētās automašīnas pievienošanas.

3.11. Vietne un Pārzinis nenes atbildību par publikāciju saturu, kā arī par piedāvāto produktu, jo saskaņā ar Reklāmas likuma 10. pantu, atbildīgs par reklāmas saturu ir tās devējs, nevis izvietotājs.

3.Tarifu plānu lietošana

3.0.1. Juridiskai personai veicot reģistrāciju autoplatform.lv, ir jāizvēlas starp vienu no abonešānas tarifu plāniem, kas attiecas uz konkrēto auto nozares pakalpojumu sniedzēju.

3.0.2. Izvēloties tarifu plānu, katram tiek ielāgotas savas papildu “fīčas”, attiecīgi katrs auto pakalpojumu sniedzējs izvēlas, kas katram nepieciešams, to tarifu plānu arī abonējot.

3.0.3. Tarifu plānu iespējams abonēt tiešsaistē, ar automātisko karšu maksājumu pakalpojumu vai liekot sistēmai konkrētai juridiskai personai izveidot automātisku rēķinu, kura apmaksas gadījumā tarifu plāns tiek aktivizēts “ar visām fīčām” ko izvēlējās.

3.0.4. Abonējot tarifu plānu uz dažādiem termiņiem, iespējams saņemt termiņa atlaidi.

3.0.5. Abonējot jebkuru no tarifu plāniem, ja juridiska persona izvēlas lētāku vai dārgāku tarifu plānu, viņam ir divas iespējas: abonēt jaunu tarifu plānu vai arī sagaidīt vecā tarifu plāna derīguma termiņa beigas un tad abonēt jaunu tarifu plānu.

3.0.6. Ja juridiska persona izveido profilu, bet pēc tam kādu iemeslu dēļ nevēlas to izmantot, neartkarīgi no tā, vai ir veicis tikai reģistrāciju, vai arī tarifu plānu abonēšanu, jebkurā gadījumā tiešsaistes sistēmā vai sazinoties ar Vietnes Pārzini, var izdzēst profilu.

3.0.7. Jebko, ko klients dara autoplatform.lv, klients uzņemas atbildību un naudu mēs neatgriežam.

3.0.8. Pēc reģistrācijas veikšanas abonējot tarifu plānu, uzņēmums paliek redzams platformā un interneta publiskā telpā, kas nozīmē, ka tarifu plāna abonētājam ir jābūt precīzi aizpildītam juridiskajam profilam, norādītajiem kontaktiem un citiem ar autoplatform.lv iekšējiem kārtības noteikumiem.

4. Publikāciju nepieņemšana

Publikācijas stilā netiek ievērotas vispārpieņemtās uzvedības un ētikas normas. Publikācijā nav aizpildīti obligāti aizpildāmie lauki, vai norādītā informācija ir nepareiza vai kļūdaina.

4.1. Publikācija nesatur precīzu, detalizētu objekta aprakstu, vai netiek pieminēta svarīga informācija (piem., automobiļa marka, kvalitāte, stāvoklis, dzinēja tips utt.), un fotoattēlos nav iespējams noteikt šīs īpašības jeb teksta saturs vai fotoattēli ir maldinoši.

Piem., publikācijā par auto pārdošanu netiek norādīta informācija, ka automašīna agrāk bijusi autoavārijā.

4.2. Publikācijas tekstā (izņemot šim nolūkam atbilstošus laukus) vai pievienotajos attēlos ir tālruņa numurs, e-pasta adrese, interneta norāde vai cita kontaktinformācija;

4.3. Publikācijā norādītā cena neatbilst patiesībai vai nav minētas papildu izmaksas. Cenai jābūt galīgai bez jebkuriem papildu nosacījumiem. Publikācijas teksta pirmajā rindiņā vārdi vai vārdu daļas ir izceltas ar

lielajiem burtiem izmantojot «Caps Lock».

Piem., "Pārdodu JAUNU automašīnu Audi Allroad".

4.4. Pirmajā rindā publikācijas teksts satur servisa simbolus, papildus atstarpes, punktus, kopumus no atkārtotiem burtiem, kā arī informāciju, kura nav saistīta ar objekta aprakstu.

Piem., "Pārdodu // automašīnu // Honda".

4.5. Pirmā rinda satur vārdus: Akcija, Īpašais piedāvājums, Vislabākā cena, Super piedāvājums, Uzmanību, New un citus mārketinga saukļus, kuri ir paredzēti, lai piesaistītu lietotāju uzmanību un izceltu Publikāciju kopējā sarakstā. Kā arī Publikācijas pirmā rinda satur informāciju, kura nav saistīta ar objekta aprakstu, piemēram, adrese utt..

5. Publikāciju dzēšana bez brīdinājuma

Publikācijas tiks neatgriezeniski dzēstas, ja:

5.1. Publikācija pārkāpj autortiesības vai auto tirdzniecības marku tiesības;

5.2. Publikācijas par auto pārdošanu ar nobraukuma skaitītāju, kurš ir samazināts vai norādīts nepareizi; ar fotogrāfijām, kurās numura zīmes ir paslēptas vai aizstātas, vai vispār bez Latvijas numura zīmēm; kā arī, ja norādīts cits, neatbilstošs izlaiduma gads vai ar citām krāpnieciskām darbībām saistītas publikācijas;

5.3. Publikācija sastādīta citā valodā nevis latviešu, krievu vai angļu valodā; satur tekstu krievu valodā, bet rakstīts latīņu burtiem; saturiski kļūdains teksts;

5.4. Tiek prasīta pilnīga vai daļēja priekšapmaksa par piedāvāto objektu;

5.5. Piedāvātajam objektam nav nekādas vērtības (pieprasījums), vai publikācijai ir absurds saturs;

5.6. Publikācija izmantota, lai iegūtu informāciju par lietotājiem;

5.7. Publikācija nesatur precīzu pārdevēja kontaktinformāciju un atbilstošās licences numuru;

5.8. Satur piedāvājumus darbam video čatos, erotiskos video un foto sesijās vai jebkāda veida seksuāla rakstura pakalpojumu sniegšanā;

5.9. Publikācija satur medikamentu, preču vai pakalpojumu izplatīšanas piedāvājumus, izmantojot tīkla mārketingu MLM. Piedāvājumi ar pelnīšanas iespējām internetā, saistītām ar reģistrēšanos, klikšķiem vai citiem apšaubāmiem darbības veidiem;

5.10. Tiek piedāvāti tabakas izstrādājumi, alkohols, prekursori, kontrolējamie medikamenti, bīstamas vai kaitīgas vielas un produkti;

5.11. Daudzkārtējās Publikācijās interneta norāde (links) atver lietotāja mājaslapas pirmo lapu. Atļauts norādīt linku, kurš atver interneta lapu ar objekta aprakstu, kas tiek piedāvāts publikācijā;

5.12. Publikācija ir no nodarbinātības aģentūrām vai personāla atlases kompānijām, no izsolēm, vai tiek reklamēti citi publikāciju dēļi. Kā arī, ja satur tekstā vai fotoattēlos logotipus, reklāmu vai linkus saistītus ar iepriekš minētajām organizācijām. Publicēšanai netiek pieņemti interneta linki, kuri satur norādes uz citiem publikāciju servisiem;

5.13. Tiek piedāvāti okulta veida pakalpojumi - astroloģija, zīlēšana, netradicionālā medicīna utt.;

5.14. Satur uzaicinājumu jebkādā formā savākt ziedojumus, noguldījumu un iemaksas;

5.15. Publikācijas par darba iekārtošanos ārpus Latvijas;

5.16. Satur norādes uz resursiem, kuri nekorekti apkalpo apmeklētājus, atver uznirstošos logus, ieslēdz skaņas pavadījumus vai veic citas ļaunprātīgas darbības, kas vērstas pret apmeklētājiem vai informācijas sistēmām; satur objektus, preču vai pakalpojumu piedāvājumus, kurus aizliegts izvietot AutoPlatform.lv publikācijās;

5.17. Satur interneta vietnes linku, kurš nav saistīts ar publikācijas saturu. Arī, ja links ved vietnē ar novecojušo saturu, satur pārāk maz informācijas vai ļoti zemā kvalitātē, kā arī, ja ir pārslogots ar web skaitītājiem, reklāmas blokiem, linkiem uz citām vietnēm;

5.18. Saturā ir emocionālas nokrāsas teksts, izsaucieni, aicinājumi, lozungi, deklarācijas un inscenējuma jautājumi, kā arī teksts satur atslēgvārdus, kas nav saistīti ar Publikācijas objektu. Aizliegts izmantot izsaukuma un jautājuma zīmes vai citus simbolus uzmanības piesaistīšanai. Publikācijā jābūt tikai informatīvam saturam;

5.19. Publikācijas, kuras var būt orientētas uz nepieprasītās korespondences un reklāmas brošūras izplatīšanu, saistīti ar citām uzbāzīgām reklāmas metodēm vai agresīvu mārketingu.

6. Kārtības noteikumi

6.1. Visas Vietnē izvietotās publikācijas, kas saturēs publikāciju iesniegšanas noteikumu 5. nodaļā minētos pārkāpumus, tiks dzēsti. Ja pārkāpumi atkārtosies, tad konkrētajam lietotājam piekļuve profilam var tikt slēgta. Profila slēgšanas gadījumā, personīgajā kontā atlikusī summa netiks atgriezta lietotājam;

6.2. Ja lietotājs pārkāpj kādu no 4. punktā minētajiem noteikumiem, lietotājam tiks nosūtīts īss situācijas apraksts, kāpēc publikācija ir neatbilstoša un lūgts to mainīt 2 dienu laikā, pretējā gadījumā publikācija tiks dzēsta;

6.3. Lietotājam, kura profils tiks slēgts, jauna profila atvēršana būs iespējama tikai pēc tam, kad lietotājs būs uzrakstījis iesniegumu profila administratoram, kurā tas turpmāk apņemsies stingri ievērot visus publikāciju izvietošanas noteikumus;

6.4. Gadījumā, ja lietotājs ievietos Vietnē apzināti nepatiesu informāciju, ar nepatiesiem datiem un ģenerēs viltus profilus, portāla administrācija ir tiesīga šādus profilus dzēst bez brīdinājuma.

7. Sūdzības

7.1. Sūdzību par pakalpojumu pieejamību vai kvalitāti lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz elektroniskā pasta adresi: klients@autoplatform.lv

7.2. Sūdzība tiks izskatīta 15 darba dienu laikā no sūdzības saņemšanas dienas, atbildi nosūtot uz sūdzībā norādīto saziņas adresi;

7.3. Ja sūdzība tiks atzīta par nepamatotu un Jūs sūdzības atzīšanai par nepamatotu nepiekritīsiet, Jums ir tiesības izmantot normatīvajos aktos noteiktās, alternatīvo strīdu risināšanas iespējas, iesniedzot rakstveida iesniegumu par ārpustiesas strīda risināšanu, norādot:

- vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju;

- iesnieguma iesniegšanas datumu;

- strīda būtību, prasījumus un to pamatojumu.

7.4. Informācija par ārpustiesas strīdu risināšanas iespējām un ārpustiesas strīdu risinātājiem:

8. Pušu atbildība

8.1. Gadījumos, kad publikācija pārkāpj Vietnes noteikumus, satur Latvijas Republikas likumdošanas, autortiesību, tirdzniecības marku tiesības pārkāpumus, kā arī, ja nodarīti zaudējumi vai neērtības trešajām personām, lietotājs (publikācijas iesniedzējs) uzņemas pilnu finansiālo atbildību par ievietotās publikācijas saturu, kā Vietnes, tā arī trešo personu priekšā;

8.2. Uzņēmums, administrators, kā arī Vietne un Pārzinis nenes atbildību par publikāciju saturu, kā arī par iespējamiem zaudējumiem un neērtībām, kas saistīti ar Vietnes darbību vai nepieejamību, izņemot noteikumu 1.4. punktu.

9. Nosacījumu un noteikumu izmaiņas

Pārzinis patur tiesības jebkurā brīdī mainīt šos noteikumus. Vietnes apmeklētāja pienākums ir patstāvīgi pārbaudīt Vietnes saturu, lai iepazītos ar noteikumu izmaiņām.