No 1. novembra Latvijā ir atļauts reģistrēt transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē

No 1. novembra Latvijā ir atļauts reģistrēt transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē

No šī gada 1. novembra Latvijā ir atļauts reģistrēt vieglos transportlīdzekļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē, kas līdz šim bija aizliegts. Izņēmums ir tikai uz atsevišķām specializētām mašīnām, kā piemēram, retro automobiļiem, kā arī transportam, kurš Latvijā tiek ievests uz īslaicīgu brīdi. 

Šī ziņa nudien skan iepriecinoši latviešiem ārzemēs, kuri vēlas atgriezties Latvijā un jau ir iegādājušies automašīnu, piemēram, Lielbritānijā vai Īrijā. Likuma izmaiņas nāktu par labu arī maciņa saturam, samazinot izdevumus saistībā ar stūres maiņu šādām automašīnām. Iespējams, ka šis likuma grozījums ļaus palielināt reģistrēto automobiļu skaitu uz vienu tūkstoti iedzīvotāju, jo pēc šī rādītāja Latvija Eiropas Savienībā apsteidza tikai Ungāriju un Rumāniju. Tomēr,

šādām automašīnām gan būs jāīsteno virkne tehnisko prasību tieši tāpat, kā līdz šim, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina.

Bet, vai viss maz ir tiks balts un patīkams, kā sākumā šķiet? Jārēķinās, ka šādu auto ielaišana satiksmē tomēr var sagādāt virkni problēmu, sākot ar kustības virziena maiņu , beidzot ar riskanto apdzīšanu, kas šoferiem ar stūri labajā pusē liks vairāk ''izlīst'' uz pretējās joslas, lai zinātu, vai ir droši veikt manevru. Tātad pārbūve tomēr būs nepieciešama! Tiek runāts, ka šādiem auto pie vējstikla, kreisajā pusē, būs jāuzstāda videokamera ar monitoru, kurā vadītājs arī varēs vērot situāciju uz ceļa. Turklāt šādiem auto ar stūri labajā pusē, apdrošināšana, ņemot vērā iespējamos riskus, noteikti būs dārgāka nekā šādam auto ar stūri kreisajā pusē. 

Kā būs ar automašīnām, kurām stūres atrašanās vieta ir labajā pusē, lai braukšana uz ceļa būtu droša, par to vēl lems Ceļu Satiksmes un Drošības direkcijas pārstāvji.

Jūsu padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru