31.novembris nebūs! NEAIZMIRSTI par ziemas riepām!

31.novembris nebūs! NEAIZMIRSTI par ziemas riepām!

2018. gada novembris jau lutina ar sniega segu, tomēr paralēli baltajam priekam, atceries par drošību -  nomaini savam spēkratam ''kurpes''!

1. decembrī visām automašīnām, kuru masa nepārsniedz 3500 kg jau ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, tiesa, pat tagad nevajadzētu apsvērt domu savu auto kustināt, ja tas nav aprīkots ar drošām ziemas riepām, jo auto vadāmība uz ceļa ir ļoti nestabila. Riepas būtu nepieciešams mainīt, nevis 30.novembrī, bet jau pie pirmajiem mazajiem grādiem. Ja naktī termometra stabiņš ir noslīdējis zem nulles, bet dienā ir nedaudz pāri +5 grādiem, vasaras riepām jau būtu jāstāv kastēs!

Runājot par ziemas riepām, nevajadzētu pieļaut domu uz tām ietaupīt. Taupot naudu uz ziemas riepām, tiek taupīta nauda uz jūsu dzīvību! Lūko, lai tās ir jaunas un kvalitatīvas. Nav ieteicams izmantot tādas riepas, kas ir vecākas par 5 gadiem. Drošība pāri visam!

ziemas riepas, drosiba, auto komplektacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jo kvalitatīvākas ir riepas, jo drošāk ar tām ir atrasties uz ceļa. Ar vecām riepām braukt ir riskanti, jo ar laiku ļoti mainās gumijas stāvoklis – tās paliek cietas, ar tādām krasi  pagarinās bremzēšanas laiks, un  nākas ievērot stipri lielāku distanci. Lai zinātu, kādā stāvoklī ir jūsu spēkrata kurpes, tās ir regulāri jāpārbauda sākot ar spiedienu, beidzot ar protektoru dziļumu. Ziemā protektoru dziļumam auto riepās ir jābūt dziļākam par 4 milimetriem. Pa pilsētu un šoseju braucot, derēs ziemas riepas bez radzēm, savukārt tiem, kas ikdienā brauc pa smilts vai grants ceļiem, piemērotākas būs ziemas riepas ar radzēm.

Tomēr iegaumē, ka uz neko 100% nevar paļauties, arī uz ziemas riepām, kas ir izcilā stāvoklī! Vienmēr vēro sava auto uzvedību, satiksmē ievēro drošu braukšanas ātrumu un veic drošus manevrus, kā arī pats esi piemērs citiem! Pirms braukšanas vienmēr notestē auto - izdari kontroles bremzēšanu un manevrēšanu, uz ceļa ieturi lielāku distanci, zinot, ka bremzēšanas ceļš ziemā uz slidena ceļa ir daudz garāks, pat līdz 3 reizēm, kā arī, ja jūti, ka ziemas riepas savu funkciju vairs nepilda, savlaicīgi tās nomaini. Tas ir neapgāžams fakts,  ka braukšana ar nepiemērotām riepām ir pārgalvīga un nepiedodama rīcība! Tas, ka tiek apdraudēta arī šofera dzīvība, nemaina faktu, ka šoferis, kurš ir bezatbildīgs pret savu auto, riskē un apdraud arī citu cilvēku drošību!

Sods par nepiemērotu auto riepu izmantošanu ir mērāms vairākos desmitos eiro, kas būtu pielīdzināms 30 eiro. Bet sods par neatbilstošu protektoru dziļumu auto riepās ir mērāms no 15 – 55 eiro.

Rūpes par sava auto riepām ir rūpes par savu drošību! Tāpēc seko līdzi sava transporta līdzekļa veselības stāvoklim un galvenais - brauc DROŠI!

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru