Motocikli sastrēgumus neradīs!

Motocikli sastrēgumus neradīs!

Iestājoties siltākam laikam, pavasarim un vasarai, ceļus pārpilda motocikli un mopēdi.
Braucot gan pa mazpilsētu rajoniem, gan galvaspilsētu, var redzēt, cik daudzi tomēr dod priekšroku pārsēsties no sauszemes transporta uz divriteņu mehānisko transportlīdzekli. Jāmin, ka ar katru gadu reģistrēto motociklu un triciklu skaits krasi pieaug, līdz ar to pieaug arī transporta plūsmas noslogotība.

Sevišķi liels skaits motociklu tiek reģistrēti laika posmā no 1.marta līdz 1.aprīlim. Viena mēneša laikā apdrošināto motociklu skaits var pat divkāršoties, kam arī ir izskaidrojums - tradicionālās motosezonas sākšanās/atklāšana, kas šogad tika atklāta 27. aprīlī, kurā katru gadu piedalās vairāki tūkstoši motobraucēji, moto entuziasti un motosporta līdzjutēji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jāpiemin, ka līdz ar strauji pieaugošo reģistrēto motociklu skaitu katru gadu, arī motociklisti ir kļuvuši daudz disciplinētāki, piesardzīgāki un apdomīgāki. Katru gadu strauji sarūk negadījumu skaits, kurus izraisījuši motociklisti. Jau otro gadu pēc kārtas krietns pulks motociklistu piedalījās drošas motobraukšanas konsultācijā Biķerniekos, kas lielās aktivitātes dēļ notika 3 dienas, un lielā interese par pasākumu liecina par motociklistu vēlmi pilnveidoties, atkārtot un apgūt jaunas iemaņas. Ir vēl kāds kritērijs, kas varētu būt par iemeslu negadījumu skaitu sarukšanai - motociklistu vecums - vismazāk sadursmju notiek vecumu grupā no 31 līdz 35 gadiem, un 31. gads arī ir vidējais motociklu īpašnieku vecums Latvijā.

Latvijā vislielākais motociklu sadursmju skaits (80%) notiek Rīgā un Rīgas rajonā, kas notiek sadursmē ar vieglajām automašīnām.

Lai samazinātu sadursmju skaitu, kā arī sastrēgumus Rīgā, Saeimas Tautsaimniecības agrārās vides un reģionālās politikas komisijas sēdē, tika izskatīta MCA rosināta iniciatīva ļaut motociklistiem izmantot sabiedriskā transporta joslu. Vērtējot strauji pieaugošo motociklu skaitu, transporta plūsmas noslogotību vasaras sezonā, kā arī CSN statistiku, kura mototransporta izmantotāju vidū ir būtiski samazinājusies, komisijas locekļi iebildumus necēla, līdz ar to grozījums Ceļu satiksmes likumā varētu tikt pieņemts šīs vasaras vidū.

Lai droša un cieņpilna pārvietošanās,

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru