Latvijā radīts e-mikroautobuss!

Latvijā radīts e-mikroautobuss!

Iepazīsties ar Latvijā radīto e-mikroautobusu izstādē “Auto 2019”!

No 12. līdz 14. aprīlim izstādē ''Auto 2019'' e-mobilitātes ekspozīcijā interesenti varēs apskatīt Latvijā radītu elektrisko pilsētas mikroautobusu OPP, kura pārbūvi ir veikusi Andra Dambja inženieru komanda.


Abreviatūras OPP atšifrējums ir opportunity – iespēja. ''eMobility'' izgatavo 100 % elektriskas piedziņas mikroautobusus, kam par pamatu jeb ''donoru'' izvēlēts ''Mercedes-Benz Sprinter'' mikroautobuss. OPP ir paredzēts 20 pasažieriem, un ar vienu uzlādi var nobraukt 100 km.
Izmantojot unikālos Japānā ražotos akumulatorus, mikroautobusu var uzlādēt ļoti īsā laikā – lai baterijas uzlādētu 20 km braucienam ir nepieciešamas tikai piecas minūtes.
Mikroautobusu var uzlādēt ar pantogrāfu – ierīci, kas atrodas uz transportlīdzekļa jumta un ir paredzēta elektriskās enerģijas pievadei. Turklāt pantogrāfs dod iespēju uzlādi veikt ātri, vadītājam pat neizkāpjot no mikroautobusa. Uzlādēt to var arī ar vadu un kontaktdakšu.

Pārvietojoties ar e-mikroautobusu, sajūtas līdzinās braukšanai trolejbusā – minimāla skaņa, vienmērīgs uzrāviens un arī bremzēšana, jo šoferim nav jāpārslēdz ātrumi. Mikroautobusa pārbūvi ir veikusi Andra Dambja inženieru komanda, kas ir radījusi ''OSCar eO'' automašīnu. Tā bija pirmā pašbūvētā elektriskā automašīna, kas 2012. gadā veiksmīgi startēja Dakaras rallijreidā. Savukārt 2015. gadā jaunzēlandiešu pilots Rīss Millens ar Dambja komandas konstruēto elektrisko sacīkšu auto ''eO PP03'' uzvarēja Paikspīkas absolūtajā vērtējumā.
Latvijā ražotais e-mikroautobuss OPP visas trīs izstādes dienas būs apskatāms E-mobilitātes ekspozīcijā, ko organizē ''Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība'' (BIMAB).

Vairāk par OPP e-mikroautobusu vari uzzināt www.oppbus.com

 

Kā zināms, no 12. līdz 14. aprīlim izstādē “Auto 2019” varēs iepazīties ar aktuālākajiem automodeļiem, komerctransportu, profesionālo tehniku un aprīkojumu, iespaidīgiem tūninga šedevriem, kā arī citiem jaunumiem auto industrijā - www.balticmotorshow.com

Ieejas biļešu cenas:

Pieaugušajiem – 7 EUR
Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 5 €
Skolēniem– 4,00 €
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 15 EUR
Par katru nākamo bērnu – 1,50 EUR
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas!
Biļetes var iegādāties arī internetā: www.bt1.lv/auto/buytickets.php

Autostāvvieta:

No plkst. 10.00 līdz 15.00 – 6 EUR
No plkst. 15.00 līdz 19.00 – 5 EUR

Atstājiet savu komentāru