Kas ir (chiptuning) jeb čipošana?

Kas ir (chiptuning) jeb čipošana?

Čipošanas priekšrocības.

Visi auto, kuri ir aprīkoti ar dzinēja vadības sistēmu ir iespējams pārprogrammēt ( gan dīzeļa, gan benzīna dzinējiem). Tomēr šī čipošana uzrāda labākus rezultātus automobīļiem , kuru dzinējiem ir turbokompresors vai turbīna. Ko auto iegūs no čipošanas- vienmērīgu jaudas padevi, kas padara braukšanu pa pilsētu vieglāku ar mazāku pārnesuma maiņu. Čipošana lieliski noder priekš drošākas apdzīšanas manevra. Dīzeļdegvielas dzinējiem degvielas patēriņš būs mazāks nekā benzīna dzinējiem.

Kā notiek čipošanas process?

Viss ir atkarīgs no mašīnas vadības bloka tipa un automašīnas vecuma. Pašiem pirmajiem auto līdz 2000. gadam ir jāmaina atmiņas mikroshēma, kas ir - čips (chip). Čips mašīnai ir salīdzinājumā, kā datoram cietais disks.

Tiek demontēts pats galvenais vadības bloks, nolasīta inforācija no rūpnīcas čipa un tālāk šis čips (programmatūra) tiek pārtaisīta, lai iegūtu jaudu, degvielas ekonomiju un citus dažādus labus uzlabojumus, nestandarta projektiem vai pat sacīkšu automobīļiem.

Kad čips ir gatavs, visa informācija tiek ievadīta jaunajā mikroshēmā un ielodēta atpakaļ vadības blokā. Pēc 2000. gada autiņiem mikroshēmas čipi vairs nav jāmaina, jo iespējams pārrakstīt tajos esošos čipus.

Čiptuninga process tiek sarežģīts vēl vairāk 2009. gada ražotajiem auto, jo nereti mēdza uzstādīt aizsardzību pret iejaukšanos vadības bloka programmā. Tāpēc tiek demontēts vadības bloks lai veiktu programmatūras uzlabojumus. Reizēm cilvēki pārprot vārda nozīmi (čips), salīdzinot 90to gadu automobĪļu, kuros bija fiziski jāievieto cits čips. Auto čipošanas mērķis ir auto gaitas, jaudas un ekonomijas uzlabošana.

Čiptuningu var sadalīt pa soļiem.

  1. Auto diagnostika
  2. Vadības bloka programmas nolasīšana
  3. Induviduālā programmas izstrāde konkrētajam auto
  4. Programmas pārbaude uz automašīnas
  5. Nestandarta tipa automašīnām ar fiziskām izmaiņām, dzinējā arī nereti ir nepieciešams programmatūru pielabot, kad tā ir pārbaudīta jau uz auto, jo katram dzinējam ir induviduālas īpašības. Dzinēja un komponenšu dilums, dažādu uzstādīto detaļu atšķirība, vēlamais rezultāts u.t.t

 

Kādiem auto var taisīt chiptuningu?

Pa lielam, chiptunings ir iespējams pamatā jebkuram ar elektronisko dzinēja vadības sistēmu, protams ir arī izņēmumi. Viss šis process ir atkarīgs no profesionalitātes kuru veic chiptuninga speciālists, tapēc ja jums ir doma nočipot jūsu autiņu, tad labāk izvērtēt kurš ir labākais speciālists šajā jomā.

 

 

 

Atstājiet savu komentāru