Kā ietaupīt degvielu?

Kā ietaupīt degvielu?

Degvielas cenas tik strauji kāpj, ka braucot garām uzpildes stacijām, tā vien gribas aizvērt acis vai pat rupji nolamāties.. Tomēr ir veidi, kā ietaupīt degvielas patēriņu, kaut nedaudz, bet braucot gudri, to var izdarīt. Ievērojot braukšanas stilu un regulāri pārbaudot auto tehnisko stāvokli, var krietni uzlabot situāciju degvielas bākā.
Braukšanas stils ir viens no lielākajiem 'grauzējiem' degvielas bākā, sevišķi agresīvs: agresīvi uzsākot, agresīvi bremzējot un pat veicot agresīvus manevrus. Starp citu, tieši agresīva braukšana patērē visvairāk degvielas, patērējot degvielu līdz pat 20% vairāk. Turpretī ievērojot vienmērīgu braukšanas stilu, strauji nebremzējot un neuzsākot, var krietni ietaupīt degvielas daudzumu automašīnas bākā, protams, bez pārspīlējumiem, jo ļoti lēna uzsākšana nebūs tā, kas ieekonomēs degvielu, turklāt nenokaitināsim šoferus aiz sevis. Arī nepareiza pārnesuma izvēle ietekmē patēriņu, piemēram, ilgstoša braukšana ar zemāku pārnesumu krietni palielina degvielas patēriņu. Atrodot arī efektīvāko un atbilstošāko motora apgriezienu daudzumu minūtē, var nodrošināt ātruma, jaudas un degvielas patēriņu maksimālu efektivitāti.

Degvielu taupa arī lielas distances ievērošana! Ievērojot distanci ir iespējams laikus paredzēt notikumu attīstību uz ceļa, kas neliks, piemēram, izmantot strauju bremzēšanu. Esot uz ceļa, ir jātur acis vaļā un jāvēro, kas notiek apkārt, kā sinhronizējas luksofora gaismas, kur braukt būtu vienmērīgāk, plūstošāk, arī savlaicīga maršruta plānošana, kur būs mazāka satiksme, palīdz ietaupīt. Arī ‘’ieskriešanās’’ pirms kāpuma ļaus nonākt līdz virsotnei, mazāk patērējot degvielas.

Tomēr vislielākais degvielas dedzinātājs ir neatbilstošs auto tehniskais stāvoklis. Jau vien dzinējs, kas ir piekvēpis un netīrs, krietni palielina degvielas patēriņu. Arī netīrs gaisa filtrs ierobežo gaisa ieplūdi, kas turklāt ierobežo dzinēja veiktspēju un ekonomiju. Ir ieteicams regulāri pārbaudīt, kāds ir spiediens automašīnas riepās, jo nepietiekami piepumpētas riepas palielina riepu berzi. Arī tādi sīkumi kā velosipēdu stiprinājumi un jumta bagāžnieks, kas netiek izmantots, katru dienu noēd pāris centus. Ieteicams pieturēties pie tā, lai automašīnā tiktu turētas tikai nepieciešamās lietas, neturot neko lieku, jau katri 50 kg, kas ir lieki, palielina degvielas patēriņu par 2%.

Jūsu padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru