Jauns gads, jaunas izmaiņas degvielai!

Jauns gads, jaunas izmaiņas degvielai!

    Prognoze 2020. gadam – degvielas cenas pieaugs par 6 centiem

   Jaunais 2020. gads nāk ar jaunām izmaiņām. Diemžēl neiepriecinoša vēsts visiem automobiļu šoferiem, ar 1.janvāri spēkā stāsies paaugstināta akcīzes nodokļa likme degvielai. Jau janvārī pieaugs arī obligātā piejaukuma prasība dīzeļdegvielai.

1.janvārī akcīzes nodoklis benzīnam palielināsies par 3,3 centiem litrā, dīzeļdegvielai par 4,2 centiem litrā, lauksaimniecības degvielai par 0,6 centiem litrā, bet sašķidrinātai propāna gāzei (LPG) par 4,1 centiem kilogramā. Papildus akcīzes likmi apliek ar PVN 21 % apmērā.

   Negatīvu pēcgaršu atstās arī grozījums, kas stāsies spēkā jau pirmajā 2020. gada dienā ‘’Noteikumi par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu’’. Ar 2020. gadu 95. markas benzīnam būs ne mazāk kā 9.5% biotanola piejaukums, līdzšinējo 5% vietā. Tas esot solis pretī valsts klimatu mērķu sasniegšanai. Kaut arī šādi grozījumi veicinās atjaunojamu resursu izmantošanu transporta nozarē, tomēr biotenamola ķīmisko īpašību dēļ degvielas patēriņš automobilim var pieaugt pat par 3-5%.

    Daudziem šoferiem jāatceras, ka standarta degviela E10 tomēr nederēs pilnīgi visiem modeļiem, ševišķi tas attiecas uz 20 un vairāk gadu veciem auto, kuru motori nevar pārstrādāt lielāku bioetanola daudzumu.

    Šie abi faktori kalpo kā rezultāts tam, ka krietni pieaugs benzīna cenas. Dīzeļauto degvielas cena ar 1. janvāri palielināsies par aptuveni 5 centiem litrā, bet aprīlī pieaugs vēl vismaz par 1 centu.

Vai pastāv cerība, ka degvielas cenas samazināsies? Jāpiemin, ka prasības par atjaunojamo resursu izmantošanu degvielai tikai pieaugs, un diemžēl jāatzīst, ka arī degvielas cenas tikai turpinās pieaugt.

Mūsdienās diezgan liela uzmanība tiek un tiks pievērsta arī alternatīvo degvielas veidu izstrādei.

Atstājiet savu komentāru