Droši auto tirgotāji Latvijā – mīts vai patiesība?

Droši auto tirgotāji Latvijā - mīts vai patiesība?

Ikviens pie auto iegādes grib nodrošināties, ka viņa izvēlētais auto ir drošs, un ne tikai auto, bet arī auto tirgotājs vai uzņēmums ir drošs pakalpojumu sniedzējs, nodrošinot kvalitatīvu un drošu transportlīdzekli, kurā atliek tikai sēsties un braukt, nebaidoties, ka pirmajos kilometros auto sāks ‘klepot’ drūmi tumšus dūmus vai pie pirmās vizītes servisā netiks uzzināts, ka jūsu auto ir neglābjami slims un līdzēt šeit vairs nevar nekas. Tātad, kā zināt vai jūsu izvēlēto auto nepiemeklēs sūri grūts liktenis, un vai droši auto tirgotāji Latvijā maz pastāv? Atliek tikai atbildēt uz pāris svarīgiem jautājumiem un noskaidrot, vai jūsu izvēlētais auto tirgotājs ir piederīgs pie šīs kategorijas - drošs auto tirgotājs

1.Neiegādājies kaķi maisā – auto tirgotāji un to reputācija!
Izvēlies auto tirgotājus, kam citi pircēji uzticas visvairāk, paļaujoties uz sniegto ziņu patiesumu, klientu atsauksmēm! Tātad pirms dodies pie sava izvēlētā auto tirgotāja, rūpīgi izpēti tā gaitas, cik ilgi uzņēmums pastāv, vai tirgotājs ir oficiāls, kādi ir tirgotāja spēkrati, vai to cenas atbilst tirgus cenām, vai automašīnas ir atrodamas tirdzniecības reģistrā, kāda ir tirgotāja uzvedība, vai tirgotājs ir ATRODAMS INTERNETĀ un kas par viņu tiek RUNĀTS INTERNETĀ. Iegaumē, ja noskatītais auto Latvijā nav reģistrēts, to var iegādāties tikai pie auto tirgotāja reģistrētā tirdzniecības vietā, citām personām ir liegts tirgot nereģistrētus auto!

2.Kārtīgi izpēti savu noskatīto automašīnu!
Lukturi, buktes, krāsojumu nesaderība, nevienādi elementi, mainītas drošības jostas – viss, kas var liecināt, ka auto ir vai nav cietis satiksmes negadījumā. Tāpēc prasi tirgotājam visu – dokumentus ar visiem automašīnas datiem. Ja dokumentu nav pieejami vai ir nesakritības datos - labāk lūko pēc cita auto tirgotāja, jo šim, visticamāk, var būt kādi nepatīkami noslēpumi paslēpti azotē.

3.Neielaidies sakaros ar informācijas slēpējiem!
Izplatīta problēma auto tirdzniecības vietās ir nobraukuma rādījumu viltošana, piedzīvoto avāriju slēpšana un auto elektroniskās drošības sistēmas. No 2016. gada katrā autoplacī, katrai automašīnai ir jābūt informācijas lapām par šo sistēmu darba kārtību. Obligāti!

4.Kas ar automašīnas datiem?
Pirms vēl pircējs ir uzrausies kājas un devies uz auto tirdzniecības laukumu, viņam jau ir jāzina konkrētā auto dati! Auto tirgotājiem iegādājoties automašīnas, visa informācija, kas ir saistīta ap konkrēto automašīnu, uzreiz jāievada sistēmā, ko pircējs pēc šasijas numura viegli varēs arī atrast.

5.Pilnīga caurspīdība!
No 2016. gada katram auto tirgotājam ir jānorāda precīza auto tirdzniecības vietas platība un jāgarantē, ka uz plača atrodas TIKAI pārdošanai paredzēti spēkrati. Pretējā gadījumā tirgotājs var zaudēt arī darbības atļauju!

6.Domā līdzi - PATS!
Vienmēr un visur ir JĀDOMĀ LĪDZI! Rūpīgi seko līdzi, kādi ir auto tirgotāji, kādi spēkrati ir pārdošanā, vai tiek sniegta visa nepieciešamā informācija, vai auto ir visas slimības vēstures lapas, vai līgumos ir norādīta patiesa informācija. Ja auto tiek pārdots Latvijā, līgums ir jāslēdz Latvijā - ar konkrēto (reģistrēto) auto tirgotāju, nevis kādu nezināmu personu vai pat personu ārvalstīs!

7.Vai tiek izsniegts attaisnojuma dokuments par pirkumu?
Ja norēķinies par automašīnu skaidrā naudā, nekaunoties prasi kases aparāta čeku, kurā norādīta transportlīdzekļa pārdošanas cena un īpašumtiesību apliecības numurs.  Izvairies no naudas iemaksas, bet, ja nav iespējams, pieprasi rakstisku apliecinājumu no pārdevēja par veikto naudas iemaksu. Vēlams pirkuma norēķinu veikt ar bankas pārskaitījumu pēc komersanta izsniegtā rēķina.

Drošs Auto tirgotājs - Placis kurā tiek tirgotas automašīnas

Ja tirgotājs auto pārdošanas brīdī uzvedas dabiski, atbild uz visiem jūsu interesējošajiem jautājumiem, uzņēmums ir tīrs, caurspīdīgs, klientu ieteikts un oficiāls, pirms vai pēc jūsu iniciatīvas sniedz jums visus ar auto saistītos (nepieciešamos) dokumentus un datus, tiem pilnībā sakrītot, nodrošina testa braucienu un norēķinu veicot skaidrā naudā, izdod attaisnojuma dokumentu, jūs varat būt droši, ka esat sastapuši šo drošo auto tirgotāju!

Papildus informējam, ka ar 2019. gada janvāri Autoplacis.lv komanda izziņos jaunu rubriku ''DROŠI AUTO TIRGOTĀJI LATVIJĀ'', kurā kopīgiem spēkiem ar pāris Latvijas lielākajiem auto tirgotājiem, tos individuāli intervējot, uzzināsim, kas, tad īsti ir droši auto tirgotāji, kas ir tie kritēriji, lai uzņēmums tiktu uzskatīts par drošu pakalpojumu sniedzēju, kā panākt, ka klients pēc pirkuma noformēšanas dotos prom laimīgs, kāda ir auto tirdzniecības sfēra, kā notiek tirgošanās, kāda īsti ir auto tirgotāju ikdiena (no tirgotāju un klientu skatu punkta) un ar kādiem paņēmieniem tiek iegūta klientu uzticība turpmākai sadarbībai. Būs ko uzzināt, tādēļ sekojiet līdzi, jo ar janvāri, un katru nākamo mēnesi, tiks publicēta tieši viena intervija ar mūsu izvēlētu Latvijas auto tirdzniecības uzņēmumu. Kurš tas būs? Uzzināsiet drīzumā! 

Jūsu padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru