Drifta sezonas atklāšana 2019

Drifta sezonas atklāšana 2019

120 Baltijas drifteri sezonu atklās Biķerniekos

Baltijas drifta sezona un sezona Biķernieku trasē arī šogad iesāksies ar vērienīgām, starptautiskām sacensībām. 27.aprīlī uz starta Biķerniekos redzēsim visus Baltijas drifterus, 3 ieskaites klasēs.

27. aprīlī, Biķerniekos, notiks Baltijas drifta čempionāts, kur satiksies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Pro drifta čempionātu dalībnieki, kā arī visu valstu PROam klases braucēji. Šajā dienā uz starta redzēsim visus labākos PRO klases braucējus, gan iepriekšējā gada Baltijas čempionu Ēriku Ulasu, gan Ingusu Jēkabsonu, igauni Mihkel Norman Tults, lietuvieti Benediktas Čirba, iepriekš izziņoto sievieti - Krisse Alto un citus. Organizatori uzsver, ka iespējams vēl paredzēti pārsteigumi dalībnieku sastāvā, tas tiks zināms nākamnedēļ.
Sacensības 27. aprīlī iesāksies plkst. 14.00 ar oficiālo atklāšanas ceremoniju, kam sekos abu klašu tandēmu TOP32. Skatītāji ir aicināti sacensībās ierasties jau no 09:00, ja ir interese sekot līdzi arī kvalifikācijas braucieni norisei.

Paralēli notikumiem lielajā trasē,  spīdveja stadionā,  Latvijas un Igaunijas drifta kausa, street ieskaites aizvadīs savu pirmo posmu. Street sacensības norisināsies visu dienu, rīts iesāksies ar treniņiem, kam sekos kvalifikācija, plkst. 15.00 paredzēta oficiālā atklāšana, kam sekos tandēmu braucieni Top32.

Ar lielu dalībnieku skaitu, un divām sacensību norises vietām vienuviet, sacensībās būs atvērtie dalībnieku parki, skatītājiem nebūs jāpavada visa diena tribīnēs, sacensību pauzēs būs iespēja satikt savus iecienītākos sportistus klātienē un apskatīt jaunos sezonas auto tuvumā. Abas dienas, bez papildus maksas, darbosies bērnu laukums, par kuru parūpējies ''1188'' uzziņu dienests, bet dažādās trases vietās, būs pieejamas arī cita veida aktivitātes.

Sezonas atklāšana vienmēr ir interesanta, jo braucēji atrāda savus sporta auto, jaunos dizainus, kā arī tehniskos uzlabojumus. Baltijas drifta čempions 2018 Ēriks Ulass jau iepriekšējās  brīvdienās, izstādē Auto Exotica, atrādīja savu sporta auto, iegūstot arī savu pirmo sezonas kausu ''Best Sport Car''. Šo auto trasē pirmo reizi redzēsim tieši atklāšanā, jau sacensību režīmā.

Attēli no privātā arhīva

Dalībnieku saraksti turpina papildināties katru dienu, vai tiks pārsniegts pagājušā gada Baltijas sezonas atklāšanas rekords? Tas tiks zināms jau nākamnedēļ, 27. aprīlī, kur iesāksies jauna un fantastiska autosporta sezona Biķerniekos kopā ar driftu.

Nedēļu pirms Baltijas sezonas atklāšanas, 20.aprīlī, Biķerniekos notiks ''LAF oficiālā tehniskā diena'' un pirmais drifta treniņš. Sportisti aizvadīs savu sporta automašīnu tehnisko apskati, lai varētu profesionālāk sagatavoties atklāšanas sacensībām, kā arī brauks pirmos drifta treniņus šajā sezonā. Arī skatītājiem ir iespēja apmeklēt arī šo treniņu, sākums 12:00,  braucieni norisināsies līdz 17:00. Treniņš notiks 2 daļās - street un proam/pro klases.

 

 

 

 

Interesants fakts ir tas, ka šajā sacensībās tiks braukta konfigurācija #rigababy, jeb galvenā Biķernieku trases drifta konfigurācija, no motormuzeja uz leju. ''Latvia drift'' pārstāvji ir izziņojuši, ka šogad, sezonas laikā, sacensībās, trases konfigurācijas neatkārtosies, tas nozīmē, ka sacensību režīmā #rigababy trasi redzēsim tikai 26.-27. aprīlī.

 

 

 

Biļetes uz Baltijas drifta sezonas atklāšanu pieejamas www.bilesuserviss.lv un visās ''Biļešu serviss'' kasēs visā Latvijā un  ''Circle K'' degvielas uzpildes stacijās.

Atstājiet savu komentāru