Tavs auto brīdina – uzpildi degvielu laicīgi!

Tavs auto brīdina – uzpildi degvielu laicīgi!

Cik daudziem gan tā nav gadījies, ka auto pēkšņi signalizē ar sarkanu brīdinājuma lampiņu panelī.. Īpaši satraucoši tas var būt, ja līdz degvielas uzpildes stacijai ir vēl krietns gabals braucams. Cik tālu vēl var nobraukt ar degvielas rezervi? Un kā sausa bāka ietekmē automašīnas veselības stāvokli? Bet, ko tad, ja šis niķis – neuzpildīties savlaicīgi – ir ierasta lieta? Jāpiebilst, ka tie, kas gaida līdz pat pēdējam brīdim, lai uzpildītos, ir ievērojami daudz..

Tūliņ, tūliņ, un iegriežamies degvielas uzpildes stacijā, sitam plaukstas, ka neesam palikuši ceļa malā, netracinot radus, draugus, kurus nu būtu bijis jāsauc palīgā. Tas būtu mazākais..kaut gan gada laikā šādu zvanu par ‘pēkšņu’ palikšanu ceļa malā ir mērāmi pat vairākos tūkstošos, un šī tendence neuzpildīties savlaicīgi, kā arī sauciens pēc palīdzības - tikai pieaug.. Tomēr risks, kas var piemeklēt automašīnu savlaicīgi neuzpildot tās degvielas bāku, ir liels. Agri vai vēlu tas var beigties visai bēdīgi. Lai arī katrs auto ražotājs ir aprēķinājis noteiktu kilometru skaitu, ko var pieveikt ar teju tukšu bāku, kas varētu būt vēl aptuveni 70 km pēc brīdinājuma lampiņas iedegšanās panelī, tas tomēr ir ļoti atkarīgs no konkrētā auto un tas, kurā brīdī nāks brīdinājuma signāls, arī katram auto var atšķirties.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skāde ar šādu ieradumu var būt visai sāpīga, sagādājot autiņam vienu no abiem sliktumiem  – ar sausu bāku tvertnē esošās nogulsnes var nokļūt degvielas filtrā, kas bojā filtru un pumpi, kura remonts maksās dārgi, bet vēl lielāks un krietni dārgāks risks ir degvielas sūkņa bojājums... Regulāri braukt ar sausu bāku ir kā bumba ar laika degli, jo iespēja neatgriezeniski sabojāt degvielas sūkni ir pat ļoti liela. Bieži savlaicīgu uzpildi skaidro ar naudas trūkumu, tomēr šāds ieradums ''līdz pēdējam brīdim'' var radīt krietni lielākus zaudējumus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ir vērts sekot līdzi degvielas daudzumam un nelaist degvielas rādītāju zemāk par ceturksni. Ieteicams censties turēt bāku pēc iespējas pilnāku! Kaut arī pilna bāka padara auto nedaudz smagāku, līdz ar to degvielas patēriņš ir nedaudz lielāks. Bet labāk taupīt pāris centus braucot ar tukšu bāku? Vai patērēt nedaudz vairāk, bet ietaupīt vairākus simtus?

Lai bākā nekad nav sausums un autiņš raiti ripo!

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

 

Atstājiet savu komentāru