Ceļa remonti Latvijā 2019. gadā

Ceļa remonti Latvijā 2019. gadā

Ceļa remonti, – auto vadītāju lielākais bieds! Līdz ko ziņās dzirdam, ka kaut kur tiks veikti remontdarbi, jau domājam, kā nīksim garajos sastrēgumos.

2019. gadā Latvijas Valsts Ceļi ieplānojuši apjomīgus ceļa darbus, lai Latvijā beidzot šī tēma tiktu sakārtota un būtu mazāk sāpīga.

Viens no visvērienīgākajiem ceļu pārbūves projektiem šogad norisinās Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz “Sēnītei” kopumā gandrīz 14 km garumā. Kopš izbūves 1974. gadā šim posmam un “Sēnītes” mezglam ir veikti vien periodiskās un ikdienas uzturēšanas darbi un pēc nepieciešamības atjaunota dilumkārta. Šos būvdarbus par 46,5 milj. eiro veic uzņēmums “Binders un A.C.B.”.

Tāpat pabeigti jūnija sākumā sāktie virsmas apstrādes darbi uz reģionālā autoceļa Tukums–Kuldīga (P121) posmā no Kabiles līdz Krogsētām (63,0.-75,49. km) un visi satiksmes ierobežojumi tur ir noņemti. Pirms virsmas apstrādes tika arī aizlietas plaisas un veikts atsevišķu bedru remonts. 

Foto: Latvijas Valsts Ceļi

Pēc Latvijas Valsts Ceļi informācijas, lielākie sastrēgumi:

Pierīgā:

- Uz Rīgas apvadceļa A4 Salaspils pusē uz tilta pār Mazo Juglu tiek veikts deformācijas šuvju garantijas remonts. Satiksme tur tiek organizēta pa vienu joslu, ko regulē luksofors vai satiksmes regulētājs.
- Uz Jūrmalas šosejas (A10) slēgta brauktuve Jūrmalas virzienā. Satisksme abos virzienos pa divām joslām pārkārtota uz brauktuves Rīgas virzienā. Ātruma ierobžojums 70km/h. Nozīmīgi satiksmes grozījumi krustojumā ar Rīgas apvadceļu (A5).
- Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei ātruma ierobežojums 70km/h. Satiksme pa vienu joslu abos virzienos. Tāpat slēgta nobrauktuve no Vidzemes šosejas Valmieras virzienā, tāpēc satiksme notiek pa novirzīta uz rotācijas apli zem ceļa pārvadiem. Augstuma gabarīta ierobežojums rotācijas aplī zem pārvadiem 4,5m.

Vidzemē

- Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīdzenes līdz Bērzkrogam 2 ar luksoforiem regulēti posmi.
- Uz autoceļa Rīga - Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem trīs luksoforu posmi pusotrā kilometrā prasa 20 minūtes ceļā.
- Uz Ķeguma HES tilta (P8) satiksme tiek regulēta ar luksoforiem – platuma ierobežojums 2,75 m un masas ierobežojums 15t.
- Uz autoceļa Cēsis - Vecpiebalga - Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram četri luksoforu posmi, lai tos izbrauktu nepieciešama pusstunda.
- Uz autoceļa Gulbene - Balvi - Viļaka - Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei satiksme četros līdz sešos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, lai tos izbrauktu, nepieciešamas 45 minūtes. Pagaidu tilta brauktuves platums 4 m un nestspēja 52 t.

Latgalē:

- Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni - Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei trīs luksoforu posmi, tos var izbraukt pusstundā.
- Uz Daugavpils apvedceļa tilta pār Daugavu satiksme tiek regulēta pa vienu joslu ar luksoforiem.
- Uz autoceļa Rēzekne - Gulbene (P36) posmā no Audriņiem līdz Dricāniem 1 luksoforu posms.

Zemgalē: 

- Uz autoceļa Bauska - Aizkraukle (P87) pie Jaunjelgavas ir 3 luksoforu posmi un satiksme novirzīta pa apbraucamo ceļu.

- No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme 7 posmos tiek regulēta ar luksoforiem. Remontposma izbraukšanai nepieciešama nepilna stunda.

- Uz autoceļa Dobele - Bauska (P103) posmā no Mūrmuižas līdz Elejai ir 1 luksoforu posms un 1 posms ar satiksmes regulētājiem.

- Uz autoceļa Tukums - Auce (P104) posmā no Lielauces līdz Aucei ir 2 - 3 luksoforu posmi un pusstunda ceļā.

Kurzemē:

- Uz auto ceļa Ventspils - Kuldīga - Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām. 5 luksoforu posmi, 45 min., lai izbrauktu šo posmu. 

- Uz autoceļa Ventspils (Leči) - Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei 6 luksoforu posmi. Lai tos izbrauktu, vajadzīga stunda.

- Uz autoceļa Kuldīga - Alsunga - Jūrkalne (P119) posmā no Ēdoles līdz Jūrkalnei vienā posmā satiksmi organizē regulētāji. Nepieciešama aptuveni pusstunda remontposma izbraukšanai.

- Uz autoceļa Annenieki - Jaunpils (V1457) ir 3 ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un remontposms prasa 20 minūtes ceļā. Jaunpilī remontdarbu dēļ slēgts tilts pār Bikstupi, apbraukšana organizēta pa pašvaldības ielām.

Iesakām laicīgi meklēt citus ceļus, kā nokļūt vēlamajā galapunktā un rēķināties ar papildus laiku pavadot pie auto stūres. Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

Par ātru un drošu nokļūšanu no punkta A līdz punktam B,

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru