BMW vadītāji – nekaunīgākie?

BMW vadītāji - nekaunīgākie?

Katru gadu visā pasaulē notiek ievērojams skaits satiksmes negadījumu.
Eiropā Latvija ierindojas 5. vietā satiksmes negadījumu skaita ziņā. Lielbritānijā un Vācijā kā nekaunīgākie šoferi, kas izraisa visvairāk satiksmes negadījumu un izceļas ar ne visai pieklājīgu attieksmi, ir BMW markas vadītāji. Bet kāda ir statistika Latvijā?

Visizplatītākais stereotips, kā par visneprognozējamākajiem un agresīvākajiem auto vadītājiem, kā melna ēna veļas pār BMW markas šoferiem. Atliek tikai tālumā dzirdēt, kā ielu pāršalc riepu kaucoņa, kad kāds kārtējo reizi jau piesauks BMW šoferus. Šo nastu BMW markas autovadītāji visticamāk vilks sev līdzi ilgi, kam par pamatu varētu būt tas, ka daudzi jaunieši vecumā no 19 līdz 25 gadiem kā savu pirmo automašīnu izvēlas tieši BMW, un kā zināms, tas ir vecums, kad uz ceļa jāparāda savas braukšanas prasmes, un, ja vēl satiekas divi šādi ''prasmju atrādītāji'', var gadīties iekļūt arī daudz bēdīgākās situācijās. No medijiem katru gadu nākas dzirdēt, kā aiz lielas pārgalvības, kāds jaunietis iekļuvis satiksmes negadījumā, kas nereti beidzas arī ar smagākām sekām, vai pat letāliem gadījumiem, un bieži vien viens no iesaistītajiem auto ir tieši BMW markas modelis. Izrādās, ka starp BMW markas šoferiem vien jau ir liela atšķirība, pirmkārt, gados vecāki auto vadītāji ir daudz prātīgāki par jauniešiem, otrkārt, tie, kas pārvietojas ar vecāka izlaiduma BMW izraisa par 15% vairāk ceļu satiksmes negadījumu, nekā vadītāji ar jaunāka izlaiduma BMW.

Bet kā ar citu marku vadītājiem? Vai tiešām sabiedrībā tik aprunātie BMW markas šoferi tiešām ir visagresīvākie? Izrādās, ka nē!

Katru gadu Latvijā kā ''agresīvākie šoferi'' tiek nominēti pilnīgi citas auto markas vadītāji. Pētot statistikas datus un vadoties pēc apdrošināto transportlīdzekļu datu izpētes, auto skaita, izraisīto ceļu satiksmes negadījuma skaita, nosakot rādītājus katrai auto markai, šie rādītāji mainās gadu no gada. Dati rāda, ka, piemēram, 2012. gadā kā visagresīvākie šoferi bijuši tieši Lexus vadītāji, 2013. gadā BMW un Toyota markas vadītāji, bet jau 2016. gadā neviens no šiem, bet gan tautā mīlētais Audi, kas pēc statistikas datiem tika izraisījis vissmagākos negadījumus, proti tādus, kuros ir visvairāk bojāgājušie.

Jāpiebilst, ka automašīnas markai īstenība nav nekāda sakara ar ceļu satiksmes negadījumu skaitu, šos datus diemžēl veido paši autovadītāji. Pēdējo gadu dati par to acīmredzami liecina. Ceļu satiksmes negadījumi iedalās transportlīdzekļa, vides un cilvēka faktorus, un izrādās, ka tikai 10% negadījumu ir saistīti ar vides faktoru, proti, ceļu stāvokli vai laika apstākļiem, bet paši cilvēki, ar savu braukšanas stilu, attieksmi, veido pārējos 90% satiksmes negadījumu. Ne tikai auto vecumam, bet arī automašīnas jaudai ir liela saistība ar braukšanas uzvedību. Tie šoferi, kas pārvietojas ar automašīnu, kam dzinēja tilpums ir 2.0 l un 3.0 l, ir agresīvāki par tiem, kam automašīnas ir mazāk jaudīgas. Tātad tiem, kam auto ir jaudīgāki, brauc daudz riskantāk un agresīvāk par pārējiem autovadītājiem.

Par drošu pārvietošanos un cieņpilnu attieksmi,

Jūsu padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru