Baltic Anti Rust Association – Mercasol pretrūsas apstrādes servisa centri Latvijā!

Baltic Anti Rust Association – Mercasol pretrūsas apstrādes servisa centri Latvijā!

     Baltic Anti Rust Association ir nevalstiska organizācija, kas dibināta 2012. gadā, kur aktīvi iesaistījušies četri Latvijas autoservisi: SIA ''Sintija Auto'' Rīgā , SIA ''Sinhro-C'' Cēsīs, SIA ''Rezerve'' Kuldīgā un SIA ''KS Auto'' Valmierā. Apvienības dalībnieki ir pieredzējuši meistari, kas ir vieni no pirmajiem Latvijā, kas paralēli autoservisu pakalpojumiem: restaurācijas darbiem, krāsošanas darbiem, tehniskām apkopēm, gāzes iekārtu uzstādīšanām, un citiem servisa pakalpojumiem, ir aizsākuši darbību arī ar pretrūsas līdzekļiem, nodrošinot transportlīdzekļu pretrūsas apstrādi ar Zviedrijā ražoto augstas kvalitātes produktu Mercasol. Visi organizācijā iesaistītie autoservisi ir aprīkoti ar speciālām augstspiediena iekārtām, nodrošinot augstas kvalitātes pretrūsas apstrādes līdzekļu uzklāšanu. Servisa darbinieki ir speciāli apmācīti un sertificēti darbam ar Mercasol pretrūsas līdzekļiem. Ievērojot ražotāju izstrādāto tehnoloģiju pretrūsas apstrādei, meistari Mercasol servisa centros var nodrošināt garantiju pret koroziju pat 16 gadu garumā.

Organizācijas mērķis bija atrast efektīvākās metodes, kā aizturēt metālu oksidēšanos apkārtējās vides ietekmē!

     Organizācijā iesaistītie dalībnieki, lai spētu nodrošināt izcilu kvalitāti korozijas apstrādei ar pretrūsas līdzekļiem Mercasol, iegādājās speciāli šim darbam paredzētas apstrādes iekārtas no Skandināvijas.  Ar šo iekārtu palīdzību meistari viegli var uzklāt pretrūsas līdzekļus visām transportlīdzekļu virsbūves virsmām, nodrošinot pilnvērtīgu apstrādi pat grūti pieejamās vietās, nokļūstot visos paneļos un dobumos, kur notiek visaktīvākā korozijas veidošanās. Pilnvērtīgai pretrūsas apstrādei nepieciešams demontēt arī paspārņus un plastmasas detaļas no virsbūves apakšas, lai piekļūtu grūti pieejamās vietās, lai varētu tās attīrīt no netīrumiem un apstrādāt ar pretrūsas līdzekli, samazinot korozijas izplatīšanos arī no automašīnas apakšas. Mercasol jau gandrīz vairāk kā 100 gadus nodrošina cīņu pret šo kaitīgo vīrusu transportlīdzekļiem – rūsu (jeb koroziju), tas ir augstas klases produkts, kas ieguvis zeltītu toni pateicoties alumīnija pulvera daļiņām, un tas ir speciāli izstrādāts, lai samazinātu automašīnas metāla un sakausējuma daļu sabrukšanu apkārtējās vides ietekmē. Mercasol atšķirībā no citiem pretrūsas līdzekļiem, kas pēc uzklāšanas uz automašīnas virsbūves sacietē, ir mīksts materiāls. Līdzekļi, kas kļūst cieti bieži vien rada vēl lielākus bojājumus, jo trāpot akmens šķembai pa automašīnas virsbūves virsmu, traumētajā vietā tiek izraisīta korozija. Turpretī Mercasol, kas ir no mīksta materiāla, ir ar priekšrocību - materiāls pakļaujas kustībai, respektīvi, siltā laikā materiāls kļūst vēl mīkstāks, tā iekļūstot plaisās vēl vairāk, nodrošinot daudz lielāku pretrūsas efektu, līdz ar to pateicoties Mercasol līdzekļu materiālu kustībai, arī akmens šķembas nenodarīs kaitējumu automašīnas virsbūvei.

                                                   

     Mercasol pretrūsas līdzekļi plaši tiek izmantoti Skandināvijā, kur ir vairāk kā 100 Mercasol pretrūsas apstrādes centri, kas ir ļoti atzīti no klientu puses. Līdzekļi spēj nodrošināt lielisku kvalitāti arī bargajos Skandināvijas klimata apstākļos, nodrošinot ilgstošu efektu pat vairāku gadu garumā. Produkti ir videi draudzīgi un apstiprināti saskaņā ar Zviedrijas un Somijas standartu, kurus izmanto Ziemeļvalstīs. Skandināvijā Mercasol visbiežāk tiek izmantots automašīnām, kas ir jaunas, uzreiz apstrādājot transportlīdzekļa virsbūves virsmu ar pretrūsas līdzekli nodrošinot, ka korozija šīm mašīnām nebūs drauds, vismaz uz ļoti ilgu laiku. Tomēr Latvijā, kā min arī organizācijas dalībnieki, ir jārēķinās ar esošo situāciju, kad servisus apmeklē nevis jauni auto, bet lietoti, mazlietoti vai pat ļoti veci automobiļi, kuriem, kā saprotams, vides apstākļu dēļ jau ir radusies korozija. Gadījumos, kad metāls jau ir sācis rūsēt, neviens no pretrūsas līdzekļiem nespēs pilnībā apturēt rūsēšanas procesu, bet izmantojot profesionālus materiālus, kā, piemēram, Mercasol pretrūsas apstrādes līdzekļus, to var krietni aizkavēt.  Jāatzīst, ka ir servisi, kas katru gadu klāj pretrūsas līdzekli pa jaunam prasot pilnu summu par pretrūsas līdzekļu uzklāšanu, tomēr ne Mercasol produktu izmantotāji. Pateicoties mīkstajam materiālam, tas turas ilgstoši un pat ‘’ielien plaisās vēl dziļāk’’, tas nozīmē, ka pretrūsas līdzeklis, pirmkārt, nav jāklāj katru gadu, otrkārt, ja ir jāatjauno, tad tikai vietās, kur līdzeklis ir pazudis, tātad par atkārtotu pretrūsas līdzekļu uzklāšanu nav jāmaksā pilna apstrādes summa.

     Pēc apstrādes visiem transportlīdzekļiem tiek nodrošināta garantija, tos reģistrējot arī Baltic Anti Rust Association datu bāzē. Automašīnām, kuras ir jaunākas par 2 gadiem, garantijas laiks ir 24 mēneši, kuru iespējams pagarināt iegriežoties jebkurā no Mercasol servisa centriem uz atkārtotu pārbaudi pirms garantijas termiņa beigām.  

Baltic Anti Rust Association organizācijā iesaistītie autoservisi ''Sintija Auto'', ''Sinhro-C'', ''KS Auto'' un ''Rezerve'' vienmēr laipni gaida savus klientus uz nākamo apskati, lai nepieciešamības gadījumā papildinātu automašīnas aizsardzību pret koroziju.

 

Nr. 1 Vispirms saudzīgi tiek demontētas automašīnas aizsargdetaļas un paspārņi. Tas palīdz piekļūt visaktīvākajām rūsēšanas vietām.

 

Nr. 2 Pēc tam tiek veikta rūpīga mašīnas mazgāšana un skalošana no netīrumiem, eļļas, sāļiem un rūsas. Tālākā apstrāde notiek tikai tad, kad viss ir kārtīgi nožuvis.

 

Nr. 3 Pirms pretkorozijas līdzekļa uzklāšanas rūpīgi tiek izpūsti netītumi ar gaisa spiedienu.

 

Nr. 4 Tad seko motortelpas vāka apstrāde ar speciāli paredzētu vasku

 

Nr. 5 Dobumos tiek izsmidzināts pretkorozijas aizsarglīdzeklis, kas pārklāj iekšējās metāla virsmas un neļauj rasties rūsai

 

 Nr. 6 Nobeigumā transportlīdzekļa virsbūves apakša tiek pārklāta ar pretkorozijas aizsarglīdzekli. Tas pasargās virsbūvi no šķembu radītajiem bojājumiem un neļauj rasties rūsai

Antikorozijas aizsarglīdzeklis lieliski darbojas kā skaņas slāpētājs, kas absorbē ceļu satiksmes skaņas un padara braucienu automašīnā daudz komfortablāku

 

Nr. 7 Transportlīdzekļu apstrāde tiek veikta, vadoties pēc ražotāja izstrādātām metodiskām veidlapām, kurās norādīti tehnoloģiskie punkti virsbūves iekšējo paneļu apstrādei.

 

Raksts tapa sadarbībā ar pirmo un straujāk augošo auto tirdzniecības portālu Latvijā Autoplacis.lv un Bara.lv nevalstiskās organizācijas autoservisu apvienību Baltic Anti Rust Association

Atstājiet savu komentāru