Vai pandēmijas laikā var nokārtot B kategorijas tiesības?

Vai pandēmijas laikā var nokārtot B kategorijas tiesības?

Kā nokārtot B kategorijas vadītāja tiesības Covid 19 laikā stāsta autoskola “Sprīdītis”

Neapskaužama situācija topošajiem autovadītājiem. Autovadītāja tiesības Covid 19 laikā iegūt ir apgrūtinoši, un prasa ilgāku laiku, nekā plānots. Šobrīd notiek tikai teorētiskās apmācības. Praktiskās nodarbības atceltas uz laiku, kad valstī ierobežojumi tiks mazināti.

Autoskolas “Sprīdītis” vadītājs Raivo Grīnbergs intervijā auto nozares portālam Autoplatfrom.lv stāsta: “Arī mēs esam nodrošinājuši attālinātās teorijas apmācības jebkurai kategorijai. Vislielākais sarūgtinājums kursantu vidū ir par braukšanas apmācību aizliegumu. Tādā veidā nespējot izmēģināt un iemācīties praktiski tās lietas, ko iemācījies teorijas lekcijās.”

Teorijas apmācību norise

Autoplatfrom: “Kā notiek attālinātās mācības, lai nokārtotu B kategorijas tiesības?”
Autoskolas “Sprīdītis” vadītājs skaidro “Attālinātās mācības autoskolā īsti neatšķiras no skolēnu mācību stundām. Tiek izmantota ZOOM komunikācijas platforma. Visi konkrētās apmācību grupas dalībnieki ir vienotā Whatsapp grupā, kur pirms kursiem saņem saiti un paroli, lai pieslēgtos teorijas lekcijai.

R. Grīnbergs: “Klātienes lekcijās kursantu skaits grupā ir ierobežots. Skaitu nosaka CSDD. CSDD veic telpu apskati un lemj, cik kursantu kopā konkrētajā mācību telpā var atrasties. Šis noteikums attiecas arī uz ZOOM lekcijām. Cik kursantu varēja būt vienā grupā klātienē, tikpat – attālinātajā lekcijā.”

celu satiksmes gramatas

Lai teoriju apgūtu attālināti ir nepieciešamas vien pāris lietas. ZOOM programma, dators, telefons vai jebkāda cita ierīce ar interneta pieslēgumu. Obligāta prasība – ieslēgta kamera. Tāpat ir nepieciešamas Ceļu Satiksmes noteikumu mācību grāmatas. 

Autoplatform: “Vai saskatiet kādus mīnusus attālinātajām apmācībām?”

“Vienīgie mīnusi, kas potenciāli var apgrūtināt mācības attālināti, ir kursantu interneta pieslēguma stiprums. Ja interneta signāls ir vājš, var rasties situācija, kad kursants kaut ko ir, pašam negribot, palaidis garām. Pasniedzējs zīmē situācijas uz tāfeles, rāda piemērus. Autoskola nevar paredzēt, cik labā kvalitātē un izmērā kursants redz attēlu savā viedierīcē. Taču neviens nav aizliedzis uzreiz uzdot jautājumu, ieslēdzot savu mikrofonu. Tāpēc neskaidrību gadījumā, droši var pārjautāt nesaprasto. Šie arī būtu lielākie pārbaudījumi kā kursantiem, tā pasniedzējiem,” stāsta Raivo.

Apmācību ilgums

Jautājot autoskolas “Sprīdītis” vadītājam R. Grīnbergam, vai laiks līdz autovadītāja apliecības iegūšanai ir garāks nekā ierasts, atbilde ir apstiprinoša. “Visu teorijas daļu nokārtot var tik pat ilgā laikā, cik klātienes lekcijās. Vienīgais, kas ceļu pie tiesībām pavelk garumā ir braukšanas apmācību aizliegums. Tas nozīmē, ka kursants nevar apgūt teoriju reizē ar braukšanu, kas apmācību laiku saīsinātu. Kaut arī parasti tā bija katra kursanta paša izvēle, kad sākt braukšanas stundas. Šobrīd līdz valstī izsludināto ierobežojumu beigām, iespēja ir nokārtot autoskolas teorijas kursu, CSDD teorijas kursu un pirmās palīdzības teoriju. Praktiskās nodarbības ir pārceltas uz nenoteiktu laiku.”
Tas, protams, rada bažas, ka instruktori būs ļoti noslogoti, jo šobrīd “Sprīdītī” mācās 22 jauni autovadītāji, un visi reizē uzsāks braukšanas apmācības. 

Izmaksas

Covid 19 laikā cenas nav palielinātas. CSN grāmatas jāiegādājas tāpat kā klātienes lekcijām. Pašiem kursantiem un pasniedzējiem kopsummā apmācības sanāk lētākas, nekā klātienē mācoties. Nav jātērē degviela, braucot uz nodarbībām. Apmācībām iespējams pieslēgties no jebkuras vietas un jebkuras ierīces. Ja mācies no mājām, par kafiju arī nemaksāsi. 😊

 

Par izciliem autovadītājiem un drošu braukšanu,
a/s “Sprīdītis” un Autoplatfrom.lv

Atstājiet savu komentāru