Pasargā auto ar auto vaskošanu!

Pasargā auto ar auto vaskošanu!

Auto, kas saulē laistās un spīd kā dimants, kuram gan tas nepatīk?
Auto vaskošana nav īpašs uzlabojums spēkratam, bet gan būtu jābūt regulārai sastāvdaļai auto kopšanā. Auto vaskošana ne tikai pasargā auto virsbūvi no izbalēšanas, bet saglabā automašīnas vizuālo izskatu, pasargājot to no ūdens nosēdumiem, skrāpējumiem, sāls peļķēm un oksidācijas, kas veicina rūsu.
Auto līdz dimanta spīdumam var tikt divos veidos, ar auto vaskošanu un auto pulēšanu, tomēr pulējot, pirmkārt, tas izmaksā krietni dārgāk kā vaskojot, kaut arī pulēšana sniedz daudz ilglaicīgāku rezultātu, un, otrkārt, pulēšanu var izmantot ierobežotu skaitu reižu. Pulēšanu visa auto mūža garumā varētu izmantot reizes 3, jo pulējot auto ar pulējamo ripu, tā sev līdzi paņem automobiļa krāsojuma vai lakas slāni, lai izlīdzinātu švīkas. Jo dziļāka švīka, jo vairāk tiek noņemts krāsas slānis, un kā zināms, oriģināls rūpnīcas krāsojums nav pārlieku biezs. Tādēļ drošāk (ja regulāri!) būtu izmantot vasku, jo vasks darbojas gluži pretēji. Tas aizpludina visas švīkas, izveidojot vienmērīgu aizsargkārtu uz visām virsmām. Protams, vasks nav brīnumlīdzeklis, kas uz laiku laikiem pazudinās, piemēram, naglas švīku, naglas švīka ir un paliks naglas švīka, tomēr mikrošvīkas, kā, piemēram, koku zaru, zāles, smilšu graudu, putekļu švīkas, vasks izlīdzinās pilnībā.

Regulāri vaskojot automašīnu, to būs arī daudz vieglāk kopt, jo vasks pasargā automašīnu no putekļu uzkrāšanās. Pateicoties tam, ka virsbūve ir tik gluda, kas netīrumiem neļaus noturēties pie auto krāsas. Vēlams iegaumēt, ka vaskot drīkst tikai auto, kas ir rūpīgi mazgāts un žāvēts, un atrodas telpā, kurā nav putekļu. Kā arī nevajadzētu ticēt visam, ko raksta par vasku uz pudelēm veikala plauktos, ir vairāk kā saprotams, ka lētie līdzekļi, kas ir iegādājami plašā klāstā, jau pēc pāris mazgāšanas reizēm no auto būs pazuduši, tādēļ ir prātīgāk apmeklēt profesionāļus, kas zina gan kā sagatavot automašīnu vaska uzklāšanai, gan zināšanu dēļ izdara darbu kvalitatīvi, sniedzot ilgstošu rezultātu. Darīt pašam nevajadzētu jau vien tāpēc, ja neesat pārliecināts par savām zināšanām un spējām auto vaskošanā, protams, ir apsveicami, ka savā brīvajā laikā cilvēki nes rūpes par savu auto, tomēr nezināšana var situāciju padarīt daudz sliktāku, sabojājot auto virsbūvi, jau, piemēram, ar nepiemērotu lupatiņu, kas ir asa un netīra.

Lai nonāktu līdz vaskošanai, ir jāiziet garš sagatavošanās ceļš, lai auto būtu gatavs vaska uzklāšanai. Ir jāsāk ar kārtīgu auto mazgāšanu, tad ir nepieciešama saudzējoša un rūpīga žāvēšana, ko var veikt ar speciāliem mikrošķiedras dvieļiem, un nepieciešams izmantot arī gaisa kompresoru, izpūšot lieko ūdeni no visām salaidumu vietām. Auto jāattīra arī no bituma, kas ir asfalta daļiņas, kas pielīp pie auto virsbūves, un nepieciešams arī attīrīt no rūsas daļiņu putekļiem, kas rodas no bremžu disku un uzliku darbības. Virsbūve jāattīra arī no dažādiem virspusējiem nogulsnējumiem, veicot attīrīšanu un attaukošanu. Tikai tad, kad auto būs kvalitatīvi nomazgāts un virsbūve rūpīgi attīrīta, varēs sākt vaska uzklāšanu. Tādēļ pirms iegūstat vaska bonusus: spožu virsbūvi, aizsargkārtu, kura piedevas noņem oksidējušos krāsas slāni, padomājiet kārtīgi, vai esat gatavs un zinošs to darīt pats, vai tomēr uzticēsiet šo darbu meistaram.

Auto vaskošanas ieguvumi:

  • Auto saglabā vizuāli skaistu izskatu;

  • Auto krāsa tiek pasargāta no izbalēšanas;

  • Aizsargā auto no sāls peļķēm un oksidācijas, kas veicina rūsu;

  • Pasargā auto no mazākajiem apkārtējās vides skrāpējumiem;

  • Pasargā auto virsbūvi no ūdens nosēdumiem;

  • Kukaiņu paliekas un putnu izkārnījumi ir vieglāk notīrāmas;

  • Netīrumi nekrājas uz virsbūves;

  • Auto virsbūve ir vieglāk kopjama;

  • Tiek aizpildītas mazās švīkas.

Lai akmeņi neskādē un aizsarglaka nenobružājas,

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru