Auto noma: Padomi, ko vērts ņemt vērā, ceļojot ārpus valsts!

Auto noma: Padomi, ko vērts ņemt vērā, ceļojot ārpus valsts!

Auto noma ir lielisks risinājums brīdī, kad nepieciešams auto uz īsu laika posmu. Vairāki auto nomnieki atļauj ar saviem auto doties arī ārpus Latvijas robežām, taču tas noteikti jānoskaidro un jāinformē pats automašīnu nomnieks. Taču pirms ķeries klāt līguma parakstīšanai, noskaidro sekojošas lietas:

 

Papildu maksa par izbraukšanu ārpus noteiktās valsts robežām

Lielākā daļa auto nomas uzņēmumu par izbraukšanu ārpus Latvijas piemēro paaugstinātu diennakts maksas likmi. Tas saistīts ar to, ka svešā valstī ir paaugstināts risks, ka ar automašīnu var kaut kas atgadīties. Dažkārt būs jāiegādājas pilnvarojuma spiedogs līgumā un jāsamaksā robežas šķērsošanas nodeva saskaņā ar iznomātāja cenrādi.

 

Noskaidro, kurš sedz auto apdrošināšanu un citus izdevumus

Īrētais auto noteikti būs apdrošināts nomas valsts robežās, taču nav garantija, ka tā apdrošināšana būs tik pat spēkā esoša arī citās valstīs. Var gadīties, ka apdrošināšanas maksa un citi izdevumi ārpus valsts robežām ir ietverta nomas maksā vai tieši pretēji, - pašam vadītājam jāsedz citas valsts apdrošināšanas izmaksas.

 

Iepazīsties ar nomas līguma ierobežojumiem

Katram auto nomniekam tie būs atšķirīgi, tāpēc iepazīsties kārtīgi ar katru līgumā noteikto punktu un precizē neskaidrības pirms līguma parakstīšanas. Svarīgi apzināties, vai spēsi izpildīt un ievērot nomnieka prasības. Kā piemērs varētu būt kilometrāžas ierobežojumi noteiktā periodā, drošības prasības vai atrunātas autovadītāju pilnvaras stūrēt konkrēto auto.

 

Uzzini visu par līguma soda sankcijām

Rēķinies, ka par katru pārkāpto līguma punktu, Tev var piestādīt soda naudu vai arī paturēt iepriekš iemaksāto drošības naudu. Ja, piemēram, saproti, ka nespēsi auto atgādāt atpakaļ laikus vai noticis kāds negadījums, par to noteikti paziņo auto nomniekam. 

 

Obligātie automašīnas drošības pasākumi

Ieskaties līgumā, kādi pasākumi ietilpst auto drošā ekspluatēšanā. Svešā valstī nomas auto nekad neatstāj uz ielas, tā vietā sameklē drošu un apsargātu stāvlaukumu, kurā atstāt auto bez liekām raizēm, ka ar to var kas atgadīties. Tas var Tevi pasargāt no soda sankcijām un lieliem izdevumiem gadījumā, ja tajā laikā auto, vai tā daļas tiek bojātas vai nozagtas. Šādā situācijā Tev būs autostāvvietas čeks vai talons, ko uzrādīt kā pierādījumu, ka neesi pārkāpis līguma noteikumus.

 

Lai arī auto noma var nudien nākt talkā ceļojuma laikā, ņem vērā, ka, dodoties ar nomas auto ārpus valsts robežām, nāksies rēķināties ar lielākām izmaksām un stingrākiem nomas noteikumiem, tāpēc izvērtē atbildīgi savas iespējas izpildīt līgumā noteiktās prasības!

Tavs viedais padomdevējs
AutoPlatform.lv

Atstājiet savu komentāru