Auto kredīts vai auto līzings? Kā izdarīt pareizo izvēli?

Auto kredīts vai auto līzings? Kā izdarīt pareizo izvēli?

Vēlies iegādāties jaunu auto, bet ar saviem naudas līdzekļiem nepietiek? Liela daļa pircēju automašīnu izvēlas iegādāties, izmantojot auto kredītu vai auto līzingu. Auto kredīts un auto līzings ir līdzīgi, bet ne identiski produkti.

Lai varētu izdarīt pareizo izvēli, ir nepieciešams iepazīties ar galvenajām atšķirībām starp auto kredītu un auto līzingu.

              Auto līzings ir iespēja iegādāties jaunu vai mazlietotu auto. Līzinga gadījumā vienmēr būs nepieciešama pirmā iemaksa, kā arī svarīgs ir auto vecums. Izvēloties noformēt auto līzingu, ir skaidri jāzina kādu auto vēlies iegādāties un, pēc līzinga noformēšanas, automašīna tiek ieķīlāta par labu aizdevējam. Tas būtībā nozīmē, ka auto tiek nodots pircēja lietošanā, kamēr tiek atmaksāta pilna līzinga summa.  Der atcerēties, ka izvēloties līzingu, būs nepieciešama pirmā iemaksa.

Svarīgākie faktori, kas jāņem vērā, izvēloties auto iegādāties līzingā:

 • Nepieciešama pirmā iemaksa 10-20% apmērā no pirkuma summa (summa atšķiras atkarībā no izvēlētā aizdevēja noteikumiem);
 • Nepieciešams auto vērtējums un KASKO apdrošināšana;
 • Auto ir kredītdevēja īpašumā (aizņēmējs ir auto turētāja statusā);
 • Ir noteikta minimālā līzinga aizdevuma summa, sākot no 5000 – 8000 EUR (summa atšķiras atkarībā no izvēlētā aizdevēja noteikumiem);
 • Līzings tiek noformēts uz konkrētu automašīnu;
 • Nozīmīgs ir automašīnas vecums, līguma termiņa beigās auto nevar būt vecāks par 13-15 gadiem (vecums atšķiras atkarībā no izvēlētā aizdevēja noteikumiem).

Auto līzings vairāk piemērots dārgāku auto iegādei vai pircējiem, kuri var atļauties papildus izmaksas, kas saistītas ar līzinga noformēšanu. Aizdevuma veids ar vienkāršākiem nosacījumiem ir auto kredīts.

              Auto kredīts ir patēriņa kredīta veids, kura mērķis ir automašīnas iegāde. Salīdzinot kredītu ar auto līzingu, tam ir daudz mazāk nosacījumu, piemēram, nav nepieciešama pirmā iemaksa, auto ir pircēja īpašumā, un nav svarīgs automašīnas vecums. Tomēr, izvēloties auto kredītu, jāņem vērā, ka maksimālā kredīta summa ir ierobežota un procentu likme būs augstāka nekā auto līzinga gadījumā.

Izvēloties automašīnu iegādāties, izmantojot auto kredītu, ir vairāki ieguvumi:

 • Nav vajadzīga pirmā iemaksa;
 • Minimālā aizdevuma summa ir sākot no 500 EUR;
 • Nav nepieciešamas papildus izmaksas, kas saistītas ar auto vērtējumu un KASKO apdrošināšanu
 • Automašīna uzreiz ir pircēja īpašumā;
 • Nav auto vecuma ierobežojums;
 • Kredīts netiek piesaistīts konkrētai automašīnai un auto nav kredīta ķīla.

 

Auto kredītu vai auto līzingu ir iespēja saņemt gan bankās, gan pie nebanku kreditētājiem.

Savas iespējas saņemt aizdevumu auto iegādei var pārbaudīt izvēlētā kreditētāja mājaslapā atrodamajā auto līzinga/kredīta kalkulatorā. Jāņem vērā, ka aprēķini līzinga kalkulatoros ir aptuveni, jo katrs pieteikums tiek izvērtēts individuāli.

Katra pircēja vēlmes un iespējas ir atšķirīgas, tāpēc, izvēloties aizdevuma veidu, jāņem vērā maksātspēja un līdzekļi, ko iespējams atvēlēt kredīta maksājumam. Ja izvēlētais auto ir jauns un pirmā iemaksa ir atlikta, tad labākā izvēle būtu auto līzings. Ja izvēlaties lietotu auto vai konkrēts auto  vēl  nav noskatīts, kā arī pirmā iemaksa vēl nav nodrošināta, tad izvēle varētu būt auto kredīts.

Auto līzings un auto kredīts ir pieprasīti produkti, tāpēc piedāvājums Latvijā ir pietiekami plašs un daudzveidīgs, atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko aizdevuma veidu un jau drīzumā braukt ar savu jauno sapņu auto!

Aizņemties atbildīgi aicina,

Jūsu padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru