Auto apkope – kas ievērojami pagarinās auto mūžu un izskatu?

Auto apkope - kas ievērojami pagarinās auto mūžu un izskatu?

Kopts auto vai nekopts auto?

Pie kādas kategorijas pieder tavs auto? Vai zināji, ka automašīna nolietojas tāpat kā jebkura cita prece? Uzglabājot maizi pareizi, ir iespējams to lietot arī pēc derīguma termiņa beigām, regulāri tīrot apavus, varēsiet ar tiem soļot vēl daudzus gadus. Tava automašīna spēj runāt bez vārdiem, parādot, cik tad rūpīgs īpašnieks esi.. Kā panākt, ka ar sīkām auto apkopēm tavs auto izskatīsies labi vēl pēc gadiem 5? Kā pielikt "autiņam" vēl 10 mūža gadus? Pavisam vienkārši - rūpējies par to!

1. Regulāri pārbaudi savas automašīnas veselības stāvokli!

Cik bieži tu ved savu automašīnu pie ārsta? Ja automašīnas sīkie, savlaicīgi pamanītie bojājumi tiks arī automātiski novērsti, neielaižot kaiti tālāk, nekādiem nopietnākiem defektiem principā nevajadzētu veidoties. Ja regulāri tiks sekots līdzi auto stāvoklim, labojot pat sīkākās lietas, spēsi pasargāt savu spēkratu no nopietnākām kaitēm. Ielaižot pat vissīkākās kaites, auto agri vai vēlu nonāks pie lielāka ļaunuma, kas var novest auto arī līdz utilizācijai..

2. Kāds ir eļļas līmenis tavā autiņā?

Seko līdzi eļļas līmenim! Eļļa uztur dzinēju labā tehniskā stāvoklī, un to ir jāmaina ne retāk kā reizi gadā. Dzesēšanas šķidrums ir jāmaina reizi 5 gados vai biežāk, vērtējot situāciju, tam ir ļoti jāseko līdzi, jo tas nodrošina vispārēju auto darbību. Bremžu šķidrumu var mainīt arī reizi 2 gados, tomēr pielūko, kāds ir līmenis, lai nepaliktu ar ‘vieglu bremžu pedāli’..

3. Vai maini gaisa filtrus pietiekoši bieži?

Kā jebkuru detaļu automašīnā, tā ir jāmaina, kad to ir paredzēts mainīt, nevis, kad ir pienākusi kārtējā apskate vai nopietnāki remontdarbi, dari to, kad tas ir jādara. Gaisa filtrus ir jāmaina ik pēc 12 000 kilometru (vai vismaz reizi gadā), un nevis pēc 24 000 km vai diviem, trīs gadiem. Šis viegli nomaināmais un galīgi ne dārgais prieks, kas parūpējas, lai notiktu normāla degvielas sadegšana, ir nozīmīga auto sastāvdaļa daudz vairāk, nekā iespējams domāji. Ja filtrs netiek mainīts, tas aizsērē, tā palielinās degvielas patēriņš, bet vissliktākajā gadījumā - tas var pilnībā apstādināt auto dzinēja darbību.

4. Kāds ir vējstikla stāvoklis?

Cik izmaksā jaunas slotiņas un cik jauns vējstikls, ir jūtama atšķirība. Ar nekvalitatīvām slotiņām nesabojāsiet vien stiklu, bet arī skatu, redzamību, tā apdraudot arī savu un citu cilvēku drošību. Bet jau sabojāts vējstikls, sabojās arī tikko iegādātās jaunās slotiņas, jo to gumija tiks ātri nobružāta pret nekvalitatīvo stikla virsmu. Logu šķidrumam vēlams būtu jābūt tādam, kuru sastāvā ir atkaļķošanas koncentrāts, kas neļaus aizsērēties šķidruma padeves sistēmai.

5. Kā rūpējies par auto ‘kurpēm’?

Regulāri jāseko līdzi arī auto riepu un disku stāvoklim. Rūpīgi jāpārbauda vai riepās ir tām paredzētais spiediens un kāds ir riepu gumijas stāvoklis. Riepas kopj arī no ārpuses, izmanto riepu spīdumu, kas pavasarī aizsargās riepas no plaisāšanas saulesgaismā un piešķir riepām spīdumu. Diskus tīri ar disku tīrītāju, kas notīra no bremžu klučiem putekļus, šķīdina darvu un aizsargā no netīrumiem.

6. Cik bieži vanno savu auto? 

Netīrība, kā zināms, ir ievedusi daudzus reģionus un pat valstis postā, kur baktēriju perēkļi ir ik uz stūra. Auto mazgāšanai nudien nav tikai estētiska nozīme, automašīnu ir jāmazgā, jāpulē, jāvasko, lai pasargātu virsbūvi no automašīnas visizplatītākās ‘ādas’ problēmas – rūsas. Sevišķi bieži jāmazgā ziemas laikā, kad visur valda izkaisītais sāls. Neaizmirsti, ka automašīna ir jāmazgā kā no augšas, tā apakšas. Auto ir jāmazgā regulāri, un viss, kas tam nepieciešams, ir ūdens, auto kosmētika (nevis trauku mazgājamie līdzekļi), sūkļi, zamšāda žāvēšanai, papīra dvieļi un laiks. Iegaumē - ja rūsa iekļūst automašīnā, tā ātri izplatās, kāri notiesājot visas auto daļas.

7. Kāds ir gaisa mitrums automašīnas salonā?

Auto salona filtrs nodrošina, ka salonā neiekļūs daļa satiksmē radīto putekļu un netīrumu, kas pasargās arī vadītāja veselības stāvokli. Salona filtra esamība palīdzēs arī apmainīties gaisam automašīnā, nodrošinot regulāru gaisa cirkulāciju, kā arī mitrā laikā nebūs jāmokās ar logu aizsvīšanu. Lai izvairītos no mitruma, vēlams auto salonu regulāri vēdināt.

8. Kāds stāvoklis ir tavas automašīnas interjerā?

Ja auto interjeru kopj rūpīgi un regulāri, tas ilgāk saglabās savu sākotnējo krāsu un nepievilksies ar dažādām smakām un citiem apkārtējās vides radītajiem apstākļiem. Salonu nav ieteicams tīrīt ar sadzīves (ikdienas) mazgāšanas līdzekļiem, kas bojā gan audumu, gan ādu, gan plastmasu. Izmantojiet speciāli paredzētos kopšanas līdzekļus, kā piemēram, paneļa sūkļus, kas nāk komplektā ar viegli patīkamu aromātu, paneļa spodrinātājus, kuri aizkavē arī paneļa plaisāšanu, putas aerosolus, kas ir ērti lietojami un neitralizē nepatīkamas smakas. Ādu tīri ar līdzekļiem, kuros ir glicerīns un E vitamīns, jo tas novērš ādas sasprēgāšanu, atjauno elastību un sākotnējo mīkstumu.

 

Tavs auto nav tikai tavs auto, tas ir arī tavs dzīvesveids, tavs ceļojumu biedrs, tavs ikdienas sabiedrotais. Rūpes par auto ir rūpes pašam pret sevi, savu laiku un naudas maku. Ielaistu kaiti ārstēt ir daudz sarežģītāk, vajag daudz vairāk ''zāļu'' un līdzekļu, lai panāktu, ka ''automašīna nostāsies atpakaļ uz riteņiem''. Līdzko jūti vai dzirdi pirmos trokšņus, pirmās vibrācijas, problēmas - nekavējoties ved pie auto ārsta! Jebkura iekārta nobružājas, jebkurš cilvēks apslimst.. Tavam auto neviens cits bez tevis nav, rūpējies par to un redzēsi, ka tavs auto nepaliks parādā!

 

Tavs padomdevējs,

Autoplacis.lv

 

 

 

 

 

Atstājiet savu komentāru