Agresīva braukšana – pārkāpumu skaits pieaug, piemēro bargākus sodus!

Agresīva braukšana – pārkāpumu skaits pieaug, piemēro bargākus sodus!

Sodīs bargāk! Agresīvi autovadītāji – tā ir ikdiena – aktuāla problēma visās sezonās! Ar agresīvu autovadītāju ir saskāries teju ikviens ceļu satiksmes dalībnieks. Šoferi, kas rada traucējošas situācijas uz ceļiem netrūkst, tie parasti ir emocionāli, viegli uzbudināmi, neprognozējami autovadītāji, kas izceļas uz citu fona ar bīstamu uzvedību, traucējot citiem satiksmes dalībniekiem.

Par agresīvu braukšanu uzskatāma apzināta ceļu satiksmei bīstama vai traucējoša uzvedība, ignorējot pārējo transportlīdzekļu intereses un drošību. Tā izpaužas kā apzinātas sānslīdes radīšana, luksofora ignorēšana, braukšana ar mopēdu vai motociklu uz viena riteņa vai triciklu, kvadriciklu uz aizmugurējiem riteņiem uz ceļa vai citās vietās, kur iespējama satiksme, apzināta satiksmes noteikumu pārkāpšana.

Katru gadu administratīvo pārkāpumu sodu skaits par agresīvu braukšanu pieaug, tādēļ 2018. gadā tika pieņemts lēmums paplašināt agresīvas braukšanas definīciju, palielinot arī sodu apmēru, lai cīnītos ar agresīvajiem šoferiem. Braukšana pa ietvi, nomali, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu un citām vietām, kas nav paredzēta transportlīdzekļa braukšanai arī tiek uzskatāma par agresīvu braukšanu, par to piemērojot naudas sodu un soda punktus. Papildus šiem pārkāpumiem, transportlīdzekļu vadītājus sodīs arī par apzināti strauju bremzēšanu, ja tā nebūs nepieciešama ceļu satiksmes drošībai.

Sods par minētajiem pārkāpumiem ir no 70 līdz 280 eiro!

Par ļaunprātīgu noteikumu pārkāpšanu šoferis saņems arī soda punktus, kas mērāmi skalā no 0-8 punktiem. Šoferim, kas ieguvis 16 soda punktus no tiesībām būs jāatvadās. Tiem, kuriem braukšanas stāžs ir mazāks par 2 gadiem, tiesības tiek atņemtas pie 10 soda punktiem. Pēc gada sodītajiem šoferiem ir jākārto valsts pārbaudījumi – gan teorētiskais, gan praktiskais CSDD eksāmens, kas ilgst 6 mēnešus. Šoferi tiek sūtīti arī uz braukšanas uzvedības korekciju grupas nodarbībām, kas arī jāapmeklē 6 mēnešus - no paziņojuma nosūtīšanas brīža. Lēmumu vai autovadītājam ir jādodas uz kursiem un uzvedības korekcijas nodarbībām pieņem CSDD.

Noķerot šoferi, kas radījis bīstamu situāciju uz ceļa, autovadītājs var nonākt jau pie 1/3 daļas maksimālo soda punktu, tam piemērojot 6 soda punktus.

Visbiežāk soda punkti tiek piešķirti par nepareizu ātruma izvēli (16,1%), par neuzmanību jeb nepārliecināšanos par ceļu drošību (15,4%), kā arī drošas distances neievērošanu (6,4%). Sods par ātruma pārsniegšanu ir ļoti bargs, ir jārēķinās pat ar 570 eiro sodu vai tiesību zaudēšanu uz pus gadu + 5 soda punktiem!

Cienot citus satiksmes dalībniekus, izvēlēsimies satiksmei drošu ātrumu, pārdomātu rīcību, cieņpilnu attieksmi, nebaidot ''bailīgos'', neprovocējot ''ātri aizkaitināmos''.. Ceļš nav vieta, kur pierādīt sevi - pierādi sevi citur! 

Par drošu satiksmi un laimīgiem satiksmes dalībniekiem,

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru