BMW, kas neredzēja saules gaismu.

BMW, kas neredzēja saules gaismu.

   1987. gadā tika izstrādāts 7.sērijas V16 BMW, kurš tā arī neredzēja saules gaismu. Laikā, kad par kaitīgajiem izmešiem domāja krietni mazāk, tapa kāds unikāls 7.sērijas BMW, kam bija jākļūst par kaut ko vairāk, kā tikai prototipu, kas beigu beigās saules gaismu tā arī netika redzējis.

   Šis 1987.gadā izstrādātais augstākās raudzes 7.sērijas BMW limuzīns bija paredzēts tikt izlaists sabiedrībā, tomēr tālāk par inženieru rokām tam nebija lemts tikt. Problēmas sākās ar izvēlēto V16 motoru, kas sniedza 7.sērijas BMW nepieciešamo jaudu, bet motors bija par lielu. Šo ‘’zelta zivtiņu’’, ‘’slepeno septītnieku’’, kā to vēlējās dēvēt, piemeklēja vienas vienīgas neveiksmes. Kaut automobilim bija jābūt gan ātram, gan komfortablam, tam bija lemts palikt neredzamam.

  7.sērijas BMW limuzīnam motora svars bez šķidruma vien jau bija 310kg, pateicoties arī papildus cilindriem, tā jau lielajā motorā, vairs nepietika vieta dzesēšanas sistēmai. Lai spētu atdzesēt šo 6.7l lielo motoru, kam griezes moments spēja sasniegt 613Nm un tā jauda bija 408ZS, 100km/h sasniedzot 6 sekundēs, dzesēšanas sistēmu nācās pārcelt uz bagāžnieku. Kaut arī gaisa ieplūdes atveres pildīja savu funkciju un mašīnas ''motora elpošanas problēmu'' tas atrisināja, diemžēl 7.sērijas BMW limuzīns, kas spēja traukties ar 280km/h lielu ātrumu, tika atzīts par nederīgu un palika vēsturē kā tikai prototips.

 

Atstājiet savu komentāru