6 veidi, kā pārbaudīt auto pirms iegādes

6 veidi, kā pārbaudīt auto pirms iegādes

Pirms iegādājies lietotu auto, noskaidro maksimāli daudz par tā vēsturi, ekspluatāciju, ceļu satiksmes negadījumiem, ikgadējās apskates rezultātiem un vispārējo vizuālo un tehnisko stāvokli. Reti kurš auto tirgotājs sniegs atklātu informāciju par pārdodamo auto vēsturi, tāpēc te būs daži veidi, kā to visu vari pārbaudīt pats!

VIN numura informācija

Katram auto ir savs unikālais numurs, pēc kura iespējams noteikt sekojošu informāciju par auto:

  • 1 - 3 simboli - ražotājs, atrašanās vieta
  • 4 - 8 simboli - virsbūves veids, durvju skaits, ir vai nav airbag
  • 9 simbols - konkrētā VIN numura kontrolcipars
  • 10 simbols - ražošanas gads
  • 11 - 13 simboli - komplektācija, kura salikts, piedziņas veids u.c.
  • 14 - 17 simboli - ir unikāls, tādā veidā raksturojot katru transportlīdzekli, aprīkojums, kārba u.c.

Auto vēstures dati

Uzzini auto vēsturi un citus svarīgus ierakstus par iepriekšējiem īpašniekiem un darbībām ārvalstīs, ceļu satiksmes negadījumiem, zādzībām u.c. faktiem. Šādu iespēju piedāvā vairāki pakalpojumu sniedzēji internetā gan par maksu, gan bez maksas. Lielākā daļa šo auto vēstures datu sniedzēju, informāciju saņem no dažādām slēgtām datubāzēm. Maksas pakalpojumi būs daudz saturīgāki un precīzāki ar konkrētiem faktiem un detaļām, taču bezmaksas pieejamie saturēs virspusīgu un vispārzināmu informāciju. Parasti šādas detalizētas auto vēstures iegūšana maksā no 10 - 15 eiro. Populārākās un vispārzināmākās ir autoDNA, autovesture.lv, MyVin.eu un carvertical.lv, taču ir arī vairākas citas vietnes un aplikācijas.

E- csdd uzrādītā informācija

Ievadot automašīnas valsts numura zīmi CSDD mājaslapā, Tu uzzināsi svarīgāko informāciju par pēdējo auto apskati un odometra rādījumiem bez maksas, taču par papildus samaksu (0,85 EUR) iespējams uzzināt informāciju par īpašniekiem Latvijā un iepriekšējiem tehniskās apskates datiem.

Oficiālie auto dīleru centri

Ja esi noskatījis konkrētu auto, tad vēl viena bezmaksas iespēja, kā uzzināt informāciju par vēlamā auto vēsturi, ir doties pie attiecīgā ražotāja oficiālā dīlera. Katram auto dīlerim ir pieeja datubāzei, kurā pēc VIN numura var atrast tās ražotās automašīnas un uzzināt to vēsturi. Šo informāciju izsniedz lielākoties tikai uz vietas auto īpašniekiem vai auto tirgotājiem un tā ir bez maksas.

Autoservisa apskate

Ja arī esi uzzinājis auto vēsturi, kaut arī auto plača tirgotājs vai privātpersona apgalvo, ka auto ir pārbaudīts, to tāpat ir ieteicams pārbaudīt sev uzticamā autoservisā. Šādas pārbaudes ir vērts veikt it īpaši gadījumos, kad rodas pamatotas šaubas par auto tehnisko stāvokli.

Analogu sludinājumu izpēte

Pirms pieņem gala lēmumu par auto iegādi no tirgotāja, ieskaties līdzīgu auto sludinājumos un salīdzini vai auto pārdevēja prasītā cena atbilst tā tirgus vērtībai. Pievērs uzmanību, ka pārāk zema cena var norādīt uz iespējamiem auto defektiem, kuru novēršana var prasīt papildu ieguldījumus.

Mūsdienās lietotu auto tirgotājiem ir neapšaubāmi grūtāk apmānīt pircējus, jo ik katrs var uzzināt informāciju par noskatīto auto un diagnosticēt tā tehnisko stāvokli ātri un viegli jebkurā autoservisā.

Atstājiet savu komentāru