6 soļi, nomājot auto

6 soļi, nomājot auto

Nomas pakalpojumu sniedzēja izvēle

Lai objektīvi izvērtētu, kurš no auto nomas pakalpojumu sniedzējiem ir izdevīgāks tieši Tavā gadījumā, jāiepazīstas ar cenām, garantijas iemaksas apjomu, un, protams, ļoti lielu lomu spēlē klientu atsauksmes. Atceries, ka lielākās un atpazīstamākās kompānijas ne vienmēr piedāvās labāko piedāvājumu. Neaizmirsti arī par mazākām auto nomām, varbūt pat Tavā paša pilsētā! Pievērs uzmanību auto nomas iespēju priekšnosacījumiem un iespējamām papildus maksām.

Nomas maksa

Pirms rezervē auto, uzmanīgi iepazīsties ar auto komplektāciju un to, kas iekļauts nomas maksā. Piemēram, vai ir nepieciešamais aprīkojums - bērnu auto sēdeklītis, GPS, kondicionieris vasarā vai ziemas riepas gada aukstajā laikā. Tāpat pievērs uzmanību auto tīrībai, nobraukumam, degvielas bākas līmenim u.c. Ja pēc auto atgriešanas saņem nepatīkamu vēstuli, par it kā neapmaksātu rēķinu, sazinies ar auto nomas kompāniju un noskaidro faktus. Ja tas bijis, kāds ātruma pārkāpums, nomātājam arī jāuzrāda konkrēts dokuments, kas pierāda šī fakta patiesumu.

Pieņemšanas – nodošanas akts jeb nomas līgums

Pie auto saņemšanas un atgriešanas tiek formēti pieņemšanas – nodošanas akti. Šajos aktos tiek fiksēts automašīnas vizuālais un tehniskais stāvoklis. Nē, to nedara tikai iznomātājs, arī Tev ir tiesības veikt atzīmes par Tev redzamiem virsbūves vai interjera defektiem, pirms iznomā auto! Tas izslēgs iespēju, ka Tev piedēvē jau esošus auto defektus un liek par tiem samaksāt. Turpat arī tiek ierakstīts drošības naudas apjoms. Kad ar to esi iepazinies un piekritis līgumā rakstītajam, abas puses šo aktu paraksta. Tāda pati procedūra notiek pie auto atgriešanas, salīdzinot auto stāvokli ar saņemšanas dienā veiktajām piezīmēm.

Garantija

Garantijas depozīts jeb drošības nauda ir summa, ko iemaksā, lai garantētu, ka nomnieks ievēro līgumā atrunāto. Drošības naudas apmērs ir atkarīgs no nomas auto vecuma, nobraukuma, vizuālā stāvokļa un ekstrām. Tāpat iemaksājamā summa var mainīties atkarībā  no nomātā dienu skaita, sezonu un nomātāja braukšanas stāžu vai vecumu. Tas atkarīgs no katras kompānijas individuāli, tāpēc atgādinām iepazīties ar nomas uzņēmuma noteikumiem ļoti rūpīgi. Tāpat pievērs uzmanību punktam par smēķēšanas aizliegumu mašīnā.  Pēc auto atgriešanas, iznomātājs rūpīgi pārbauda auto un attiecīgi atgriež garantijas naudu. Ja auto ir saskrāpēts vai kā citādi bojāts, uzņēmumam ir tiesības atgriezt tikai daļu naudas vai neatgriezt to vispār!

Apdrošināšana

Noteikti pārliecinies, vai nomas auto ir apdrošināts pret bojājumiem un tā zādzību. Ja mašīna nav apdrošināta, tad jebkuru bojājumu gadījumā, visas finansiālās saistības būs jāuzņemas Tev, neatkarīgi, kurš pie notikušā būs bijis vainīgs. Atceries pārbaudīt, kādi nosacījumi ir kompānijas piedāvātajai apdrošināšanai. Iespējams, ka auto zādzības situācijā, apdrošināšanas kompānija sedz tikai auto cenu, neiekļaujot vadītāja mantas. Ja tā, tad iesakām iegādāties papildu apdrošināšanu. Noteikti pārliecinies, vai cenā ir iekļauta apdrošināšana, kādas ir papildu izmaksas par to, kā arī, kāds ir konkrētā auto pašriska apmērs, – zaudējumu daļa, ko apdrošināšanas gadījumā sedz pats apdrošināšanas ņēmējs.

Auto atgriešana

Iznomāto auto atgriez norunātajā laikā! Ja saproti, ka nevarēsi nogādāt atpakaļ auto atrunātajā laikā kādu iemeslu dēļ, vienojies ar auto nomu, ka atgriešanas datumu vēlies mainīt. Protams, daudz kas atkarīgs no līgumā iekļautās daļas par auto atgriešanas kavēšanu būs jāmaksā sods. To taču Tu nevēlies, vai ne? Tāpat auto jāatgriež tādā stāvoklī, kādā to saņēmi. Ne tikai tīru, bet arī ar tādu pat degvielas daudzumu, kā tā saņemšanas brīdī.

Mūsdienās liela daļa auto nomas uzņēmumu piedāvā iznomāt auto internetā, par to nereti saņemot papildu labumus kā atlaides vai bezmaksas ekstras. Tomēr esi piesardzīgs un izvērtē nomas uzņēmuma uzticamību, - pirms tam rūpīgi iepazīsties ar noteikumiem, mājas lapu un atsauksmes!

Ja plāno doties ceļojumā ar lidmašīnu un nomāt auto lidostā, tad atgādinām, ka šim pakalpojumam bieži jāmaksā lidostas nodeva, kas var būt arī vairāk nekā 10% no parastās cenas. Tāpat ir kompānijas, kas piedāvā arī profesionālu šoferi, kurš brauks Tavā vietā, bet tad rēķinies ar papildu maksu, kas katrā uzņēmumā atrunāta citādāka.

Atgādinām rūpīgi izvērtēt auto nomas piedāvājumus, pirms izvēlies palikt pie pirmā atrastā uzņēmuma! Lai Tavas brīvdienas vai darba brauciens būtu izdevies un bez liekām raizēm!

Tavs padomdevējs,
Autoplacis.lv

Atstājiet savu komentāru